21.08.2020
(Platená inzercia)

Bratislava je mesto, kde si svoj spôsob zábavy nájde azda každý. Ak patríte medzi tých, ktorí uprednostňujú rôzne spoločenské podujatia, náš článok je určený práve pre vás.

Podujatia v Bratislave

Známym podujatím, ktorý nielen Bratislavčanom spestrí letné dni, sú Letné Shakespearovské slávnosti. Počas niekoľkých večerov si tak môžete pozrieť významné diela tohto autora v podaní známych bratislavských hercov. Ak by ste radi ochutnali z modernejšej divadelnej tvorby, môžete navštíviť predstavenia v známych divadlách GUnaGU, Stoka či Nová scéna.

Podujatia Bratislava — to nie je len kultúra pre dospelých. Na svoje si prídu aj deti. Počas celého roka s nimi môžete navštíviť mnoho predstavení, výstav a akcií. Samozrejme, nechýbajú ani hudobné koncerty rôznych žánrov, filmové aj hudobné festivaly a výstavy mnohých umelcov.

Čo si obliecť do divadla?

V minulosti bola návšteva divadla považovaná za špeciálnu príležitosť, čomu zodpovedal aj výber oblečenia. Aj keď sa dnes v mnohom od tejto tradície upúšťa, je vhodné, aby ste pri tejto príležitosti siahli po spoločenskom odeve. Vzdáte tak úctu umelcom a ich hereckému výkonu.
Na predstavenie komorného, mestského či ochotníckeho divadla si môžete dovoliť vybrať aj uvoľnenejší štýl. Vhodné je však aj tu zachovať istý štandard. Páni by mali zvoliť minimálne sako a košeľu (môže byť aj bez kravaty). Dámy si môžu obliecť sukňu a blúzku alebo kostým.

Do národného divadla sa hodia spoločenské šaty alebo sukňa v dĺžke okolo kolien či dlhá sukňa. Ak nemáte rada sukne, môžete si obliecť elegantný nohavicový kostým. Muži by mali iste siahnuť po obleku. Pozornosť venujte tiež obuvi. Dámy by mali zvoliť topánky na podpätku.

Šperky ktoré vyniknú

Súčasťou odevu sú doplnky. Vyberte kabelku menších rozmerov, ktorá dovolí vyniknúť vášmu oblečeniu a pekne doplní jeho vzhľad. Nezabudnite na ozdobu v podobe šperkov. Do menšieho divadla si vyberte niečo jednoduchšie. Ak sa chystáte do národného divadla alebo na premiéru opery či baletu, môžete zvoliť niečo výraznejšie, napríklad krásne briliantové šperky alebo pravé perly.

Pri výbere myslite na to, že v tomto prípade je menej niekedy viac. Šperky by mali celý váš vzhľad zvýrazniť, nepútať však na seba prílišnú pozornosť. Vhodné je tiež zladiť ich s účesom a ostatnými doplnkami. Na každej žene veľmi pekne vyzerá napríklad komplet náušnice, náramok a náhrdelník v rovnakom štýle.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama