Veľa talentovaných ľudí sedí v práci, ktorá ich vôbec nenapĺňa. Veľa mamičiek na materskej žije z pár stoviek mesačne a nedočkavo čaká na rodičovský príspevok. Je toto naozaj spôsob života, aký ste si vždy vysnívali? Nie, nie je. Častokrát sa vraví, sny sa snívajú, ale realita je iná, tvrdá. Avšak my vám chceme poradiť ako nezahadzovať svoje sny, ako ich pretaviť v talent, ktorý vám môže zarobiť krásne peniažky.
Ako na to?
**
1. Objavte sa**
Niektorí z vás majú už jasno, čo im ide, čo ich baví a čo ich život napĺňa radosťou. Avšak ťažšie to majú tí, ktorí ešte nevedia čo im môže “ísť”, a preto je dôležité pozrieť zopár návodov, tipov, trikov a vyskúšať všetko čo ich láka. Život máme predsa len jeden a nechceme ho presedieť v nudnej práci.
2. Výnimočnosť
Keď už máte jasno, v čom spočíva váš talent, je jednoduché na ňom začať aj pracovať. Neustále sa zlepšujte, snažte sa byť jednotkou na trhu. Definujte si svoje plusy a mínusy, skúste svoje mínusy využiť ako šance na zlepšenie. Nedefinujte sa, som taký a taký, nič sa s tým nedá robiť. Každá vlastnosť sa dá vylepšiť, ak na sebe makáte. Urobte si tabuľku a sledujte svoj progres v posune. Hodnoďte sa kriticky!
Napriek všetkému snažte sa mať výnimočnú vlastnosť, v ktorej vás nik neprekoná. To môže byť veľmi dobrý dôvod pre vašich zákazníkov, prečo práve nakúpiť od vás a nie od konkurenta.
3. Konkurencia
Na vyhodnotenie vašej výnimočnosti budete potrebovať zanalyzovať konkurenciu Analýza konkurencie je veľmi dôležitým krokom pri začínaní businessu. Overte si, či služba/produkt na trhu podobného druhu už existuje, koľko je vašich konkurentov, aké majú ceny, v čom sú ich výhody väčšie než vaše. Poznajte svojich konkurentov ako vlastnú dlaň. Zistite aké kanály používajú na propagáciu a snažte sa použiť lepšie stratégie než majú oni sami.
4. Pustite sa do podnikania
Po základnej analýze, určite si spôsob ako budete podnikať. Sem spadajú otázky typu – vytvorenie živnosť alebo sro, podnikanie jednotlivca alebo podnikanie v skupinke (kreatívne skupinky na Facebooku či na iných platformách, na ktorých sa združujú šikovní a tvoriví ľudia). V každom prípade nezabudnite na propagáciu, šírenie vašej práce či už len slovom alebo aj mini plagátikom tak, aby sa o vás vaši potenciálni zákazníci aj dozvedeli.
5. Rozložte riziko podnikania
Riziko podnikania by malo byť vždy aspoň na začiatku rozložené. Je super začínať iba popri fulltime práci, kým máte “investora” na vaše začiatky. Prvotný začiatok si zväčša vyžaduje investície, a tak nie každý si môže dovoliť dať výpoveď. Zisky preto rozložte na viaceré platformy. Viacerí finanční odborníci radia, aby ste iba svoju výplatu prerozdeľovali systémom: 50% náklady (bývanie, strava, oblečenie), 30% sporenie, 20% investovanie. Investovanie následne prerozdeľujeme do viac a menej rizikového. Rizikové sú avšak zároveň aj náchylné na získanie najväčšieho zisku. Častokrát sa za najbezpečnejší príklad udávajú stávky v hre LOTO či KENO 10. Pri stávke môžete prísť iba o investíciu, no šanca, že ju môžete navýšiť nie je vysoká. Za tento týždeň iba v hre KENO 10 bolo výhercov najvyššej sumy (okolo 10 000eur) nad 40 000. Avšak nepoznáme počet ľudí, ktorí podali tiket. Odporúčame skúšať šťastie, avšak s mierou! Výsledky LOTO či záznam z losovania a výherné čísla KENO 10 si môžete pozrieť online kedykoľvek a kdekoľvek.
6. Zisky
Po fáze investovania prichádzajú na rad zisky. V prípade vyšších ziskov sa poobzerajte po dobrom účtovníkovi, tak aby vaše podnikanie nebolo ohrozené veľkými daňami a odvodmi. Vrámci nákladov si viete započítať všetky výdavky, ktoré vás niečo stáli pre cieľ podnikania. Dobrý účtovník pre úspešný biznis je nevyhnutný.
V každom z nás drieme talent, niektorí ho už odhalili, iných to ešte len čaká. Dúfame, že sme vám našim článkom poradili a že sa aspoň niektorí z vás sa stanú úspešní a šťastní ľudia. Pamätajme si, všetko čo robíme, robme s láskou.
Zanechať odpoveď