Koníček, záľuba, záujem, vášeň. Hobby. Každý jeden z nás má nejaké. Tie spoločné nás spájajú. Pomáhajú nám rozvíjať našu osobnosť. Hobby majú muži aj ženy, mladí aj starí. Napriek tomu v dnešnej virtuálnej dobe dlhé roky neexistoval slovenský web, ktorý by sa im vcelku venoval. Až v apríli roku 2010 vznikol Hobbyportal. Portál, kde sú všetky koníčky pod jednou strechou.

Náš portál vs. špecializované stránky

Samozrejme si plne uvedomujeme, že náš portál je príliš širokospektrálny a môže nastať dojem, že ak je vašim hobby napr. hokej, viac informácií získate na špecializovanej stránke o hokeji. Avšak na rozdiel od týchto webov, ktoré ponúkajú predovšetkým spravodajstvo, sa u nás napríklad dozviete, na akom mieste si môžete zahrať amatérsky hokej, alebo ako si zaobstarať čo najlepšie športové vybavenie. Takisto, na našom portáli sa síce budete snažiť získať informácie primárne o vašom obľúbenom hobby, ale rovnako sa môžete dozvedieť zaujímavé veci o záľubách, o ktorých by vás nenapadlo ani uvažovať alebo ktoré vám boli doteraz úplne neznáme. Totiž, Hobbyportal sa nezaujíma len o väčšinové koníčky, ale aj o koníčky málo známe, resp. o také, ktorým sa nevenuje veľká pozornosť. Navyše, vy, ako používatelia nášho portálu máte možnosť, po prihlásení, zvoliť si iba tú oblasť hobby, ktorá vás zaujíma.

Naše ciele

Cieľom Hobbyportalu je spájať čo najviac koníčkov, ktoré spájajú čo najviac ľudí. Snažíme sa stáť vždy prví v rade, aby sme vám predstavili hobby, ktoré je horúcou novinkou. Snažíme sa stáť vždy prví v rade, aby sme vás informovali o akcii, kde môžete vaše obľúbené hobby vykonávať. Náš portál je vždy prvým zdrojom, na ktorý sa môžete obrátiť, ak sa chcete o svojom obľúbenom hobby dozvedieť viac.

Podeľte sa s ostatnými o vašom hobby

Hobbyportal funguje na otvorenom princípe, kde sa môžete podeliť o svoje zážitky a skúsenosti so svojim hobby aj Vy! Uvítame každý zaujímavý príspevok (článok alebo video), ktorý bude pre ostatných návštevníkov obohatením.

Bezplatne registrovať sa môže ktokoľvek. Registráciou sa užívateľovi vytvorí jeho vlastný profil, v ktorom sa mu budú zhromaždovať jeho pridané príspevky. Taktiež budú tieto príspevky, po schválení administrátorom, uverejnené na stránkach Hobbyportalu, v konkrétnej kategórii hobby. Ak sa niekto z nejakého dôvodu nechce registrovať, môže nám príspevok zaslať na email info (zavinac) hobbyportal (bodka) sk a my ho uverejníme pod nickom Hobbyportal.sk, pričom v zdroji príspevku bude uvedené meno pôvodného autora.

Aby bol váš článok vhodný pre náš portál a teda aby mal aj čo najväčšiu šancu na schválenie administrátorom, máme tu pre vás pár rád:

Odporúčané témy pre články

 • Nové / málo známe hobby (predstavenie a úvod do problematiky, ako a kde sa hobby vykonáva, poradiť dobrú lokalitu, časová a cenová náročnosť)
 • Témy, ktoré nie sú nikde inde spracované, alebo málo (popis vlastného zážitku - napr. cestovateľského, popis konkrétneho druhu fauny, či flóry - chov, alebo pestovanie, starostlivosť oň)
 • Novinky z oblasti hobby (nové produkty, vznik nového záujmového časopisu, novinky v sociálnych sieťach)

Odporúčané videá

 • Inštruktážne videá, ako hobby vykonávať (najlepšie v slovenskom, českom jazyku alebo s titulkami)
 • Zaujímavé videá o konkrétnom hobby
 • Novinky z oblasti hobby podobne ako v odporúčaniach pre články

Odporúčaná úprava článkov

 • používajte obrázky pre lepšiu ilustráciu opisovaného hobby a pridávajte k nim výstižný popis
 • môžete vložiť video kvôli názornej ukážke
 • použite odkazy na ďalšie weby, kde sa čitatelia môžu o tematike dozvedieť viac
 • formátujte text, pre väčšiu prehľadnosť článku (nadpisy, podnadpisy, tučné písmo, odstavce a pod.)
 • pri pridávaní článku do systému vyplňte jeho popis, kde 2-3 krátkymi vetami charakterizujete, o čom článok je a taktiež zadajte zopár kľúčových slov (oddelených čiarkou), ktoré článok vystihujú

Články musia byť originálne (nie uverejnené na viacerých weboch).

Autorské práva

Niektoré obrázky na hobbyportal.sk boli nájdené na webe a sú preto považované za public domain. Ak niektorý z uverejnených obrázkov porušuje vaše autorské práva, kontaktujte nás a my ich, hneď po predložení dôkazu vlastníctva, z portálu odstránime.


Záver

Dúfame, že budeme dlhodobo spĺňať vaše požiadavky a náš portál bude dobrým rozcestníkom, keď sa budete rozhodovať ako naložiť s voľným časom :)

Prihlásenie
 
 
Reklama