Obávate sa letných horúčav? Mobilná klimatizácia môže byť pre vás vynikajúcou voľbou v tom prípade, ak potrebujete rýchle a flexibilné riešenie. Obrovskou výhodou mobilnej klímy je to, že umožňuje jednoduché premiestňovanie a presúvanie z jednej miestnosti do druhej.
S pokojným svedomím vieme vyhlásiť, že ide o jedno z najjednoduchších zariadení na ochladzovanie vzduchu a ochranu pred horúčavou v letných mesiacoch. Pri jej inštalácii nebudete potrebovať klimatizačného technika alebo iného odborníka, ušetrí vám dokonca aj čas a energiu na vybavovanie povolenia.
Ako funguje mobilná klíma?
Posledné roky bol v bežných domácnostiach alebo menších kanceláriách veľmi populárny tzv. split klimatizačný systém. Split klíma sa skladá z dvoch komponentov, jeden sa nachádza vnútri, druhá časť vo vonkajšom prostredí. Mobilná klimatizácia ale mnohým oveľa viac vyhovuje aj preto, lebo ide o jedno jediné zariadenie. Logicky, nevyžaduje si komplikovanú inštaláciu, zvládnete to aj vy sami bez špeciálnej prípravy danej miestnosti.
Teraz sa určite mnohí z vás pýtajú na to, že kam a ako sa odvádza voda, ktorá vzniká pri chladení vzduchu. Podľa portálu Aerium, pokiaľ na odvod kondenzátu slúži čerpadlo, nie je to až tak efektívne, dokonca sa začína považovať za zastaraný spôsob. Namiesto neho sa dnes používa automatický odparník, ktorý je súčasťou aj mobilnej klímy. Funguje na princípe premeny vody na paru, ktorý zo zariadenia odchádza spoločne s horúcim vzduchom.
Nezabudnite teda na to, že pri mobilnej klíme je potrebné zabezpečiť spôsob vetrania. To, že je kompaktná, neznamená, že nie je potrebné ju napojiť na vonkajšie prostredie. Odvádzanie pary sa deje cez výfukovú hadicu.
Výhody mobilnej klímy
Dostali sme sa k asi najpodstatnejšej časti tohto príspevku. Jednoduchú inštaláciu mobilnej klímy v porovnaní s ostatnými typmi sme spomínali v predchádzajúcej časti. Tento benefit ale nie je jediný, prečo sa stáva obľúbenou medzi zákazníkmi. Jej ďalšie výhody sú nasledovné:
— nevyžaduje si stavebné práce, čiže ani povolenie na inštaláciu napríklad od susedov,
— po zapojení ihneď funguje na jednoduchom princípe „zapnúť/vypnúť“,
— možnosť jednoduchého presunu z jednej miestnosti do druhej.
Ako si správne vybrať mobilnú klímu?
Ak ste sa práve rozhodli tak, že mobilná klimatizácia bude pre vás tým najlepším spôsobom zvládať letné horúčavy, pri výbere toho správneho produktu by ste si mali všímať niekoľko dôležitých faktorov. To, že si svoju mobilnú klímu zakúpite od overeného predajcu s kvalitným sortimentom, by malo byť jednoznačné. Internetový obchod Aerium je zameraný na techniku špeciálne na úpravu vzduchu. Viete si teda predstaviť, že takémuto predajcovi mimoriadne záleží na to, aby ponúkal svojim klientom kvalitný tovar a dokázal im sprostredkovať svoje dlhoročné odborné skúsenosti.
Mohlo by sa vám zdať, že zariadenia bežne dostupné v hypermarketoch sa v ničom nelíšia, ako tie u profesionálneho predajcu. Opak je však pravdou. Cenou za „rýchly“ nákup a lacný model bude potreba frekventovanej opravy alebo celkovej výmeny v budúcnosti. Okrem tohto, možno najdôležitejšieho hľadiska majte na pamäti aj nasledovné body:
1. Nájdite si čas na odborné poradenstvo. Nemáme tu na mysli klasickú konzultáciu počas osobného stretnutia, veľakrát si stačí prečítať „iba“ niekoľko odborných článkov z relevantných zdrojov. Nájdete ich napríklad aj na stránke Aerium.sk.
2. Pokiaľ mobilnú klímu plánujete používať v miestnosti, ktorú s niekým zdieľate, pred kúpou sa opýtajte ostatných, či súhlasia s prítomnosťou nového zariadenia. Týka sa to najmä tých, ktorí sa budú nachádzať v blízkosti klímy. Tá totiž nie je úplne tichá, okrem toho mnohý môžu byť citlivejší na akýkoľvek pohyb vzduchu a zmenu teploty. Avšak aj tu vidíte výhodu mobilnej klímy: jednoducho ju premiestnite tam, kde nikomu nebude prekážať, resp. si ju otočíte na seba.
Odkedy pri procese nakupovania je tým najlepším pomocníkom zákazníkov internet, na rôznych fórach a portáloch sú pravidelne zverejňované výsledky testov. Platí to aj v tomto prípade, test najlepších mobilných klimatizácií, teda jeho výsledky nájdete na už spomínanom portáli Aerium.sk.
Zdroj fotiek: freepik.com