Naše telefóny sa nekazia iba pri pádoch. Ak vykazujú známky poškodenia, veľmi často za ne môže naše nevhodné užívateľské správanie. Naučme sa, ako pristupovať k nášmu telefónu, a nebudeme potrebovať každú chvíľu kupovať náhradné diely na mobil.
V lete sa mobil prehreje, v zime zamrzne
Pre naše technické hračky predstavuje nebezpečenstvo akékoľvek ročné obdobie. V lete musíme telefón chrániť pred veľkým teplom a silným slnečným žiarením, v zime zasa dbáme o to, aby sa nepodchladil. Podobne sa o seba v lete či v zime staráme aj my ľudia. Telefón je v dnešnej dobe predmet, bez ktorého si nevieme predstaviť naše fungovanie, preto by sme tak k nemu aj mali pristupovať. Jeho srdcom je batéria a tá si vyžaduje prevádzkovú teplotu od 0 do približne 35 °C. Pokiaľ by sa náš mobil dlhodobo zdržiaval mimo odporúčanú teplotnú hranicu, koledovali by sme si nielen o poškodenie batérie, ale aj zničenie samotného zariadenia. Skrátka by niektoré funkcie zlyhali. Odhalili ste práve príčinu nefunkčnosti vášho mobilu? Potom vás isto poteší, že možno nemusíte hneď kupovať nový mobil, ale si len vybrať z ponuky náhradných dielov na mobily batériu vhodnú pre váš typ telefónu.
Tipy, ako batériu v mobile ochrániť
Ak sa chystáte s mobilom von do treskúcej zimy, najlepší spôsob, ako ho chrániť pred zimou, je nosiť ho vo vrecku kabáta alebo nohavíc. Bude chránený teplom nášho odevu i našou telesnou teplotou. Tiež si dávajte pozor, aby vám mobil nevypadol v aute alebo v garáži. Dlhodobejšie vystavenie nízkym teplotám ho môže ohroziť. Ak viete, že budete v chlade dlhšie, mobil si radšej vypnite. I nabíjanie telefónu sa odporúča vykonať vopred, nie tesne pred odchodom z domu a určite nenabíjajte v chladnom prostredí. Teplotný šok môže batériu mobilu poškodiť. Batéria i samotné zariadenie sa pri nabíjaní prudko prehrieva, preto sa neodporúča telefón nabíjať ani hneď po príchode zvonka. Musí nadobudnúť izbovú teplotu na mieste, kde sa nenachádza nijaký zdroj tepla (spotrebiče, radiátor a pod.). Vynikajúcim spôsobom, ako ochrániť svoj mobil v zime, je tiež využívanie ochranných obalov a puzdier, ktoré nielen chránia zariadenia pred poškodením, ale takisto pred zašpinením, prachom alebo pred chladom. Veríme, že vďaka týmto tipom nebudete túto zimu musieť siahnuť po náhradných dieloch na mobil
Zanechať odpoveď