05.11.2019
(Platená inzercia)

Nie je to tak dávno, čo trh s SUV zažíval obrovský boom. Každá značka, ktorá nemala takýto typ vozidla vo svojej ponuke, to chcela čo najrýchlejšie napraviť. Jaguar nie je výnimkou a model E-Pace je tak prvým kompaktným SUV tejto britskej značky. Z celkovéhopohľadu však ide o druhé SUV s jaguárom na kapote. Poďme sa pozrieť, čím je tento model výnimočný?

Mláďa Jaguaru F-Pace

Tvorcovia Jaguaru hovoria o E-Pace ako o mladšom súrodencovi modelu F-Pace. Nejde však o žiadnu zmenšeninu, aj keď už na prvý pohľad spoznáte, že pochádzajú z jednej rodiny. Každé má však inú osobnosť a iné zameranie. Hoci Jaguar E-Pace sa zaradil do prémiovej časti mestských SUV, v žiadnom prípade nejde o žiadne mačiatko. Je to šelma, ktorá svoju dravosť naznačuje už dizajnom.

Športové línie, dynamické tvary, znížená strecha, široké blatníky spoločne s výraznou červenou farbou, ktorá je dokonalá pre tento model, môžu pôsobiť až agresívne. Aj po nasadnutí máte pocit, že ste skôr v športovom aute ako v mestskom SUV – menšie sedadlá pôsobia tvrdšie, čo však pri dynamickejšej jazde rozhodne oceníte. Veľkým plusom je tiež intuitívne ovládanie, kvalitné materiály a množstvo chytrých odkladacích priestorov.

Čo skrýva Jaguar E-Pace pod kapotou

Ďalší dôkaz, ktorý hovorí, že ide o vyspelý Jaguar, sa ukrýva pod kapotou. Nájdete tam iba dvojlitrové preplňované štvorvalce Ingenium. Vybrať si môžete z troch dieslových agregátov s výkonom 147, 177 a 237 koní a dve benzínové motorizácie s výkonom 245 a 296 koní.

Vzhľadom na to, že tieto motorizácie poháňajú menšie, kompaktné SUV, tešiť sa môžete na skutočne dynamický zážitok z jazdy. Na výber máte aj dve prevodovky: manuálnu 6-stupňovú a automatickú 9-stupňovú. Rovnako si budete môcť zvoliť, či chcete pohon všetkých štyroch kolies, alebo vám stačí pohon prednej nápravy.

Jaguar aj pre rodiny

Hoci na prvý pohľad to tak nemusí vyzerať, Jaguar má s modelom E-Pace záujem osloviť aj rodiny. Vnútri nájdete päť miest na sedenie, čo pri dĺžke necelého 4,4 metra predstavuje dostatok priestoru aj na zadných sedadlách. Rovnako veľkorysý je aj batožinový priestor, ktorého objem 577 litrov je plne postačuje nielen na nakupovanie, ale aj na rodinné výlety. Na jeho otvorenie stačí jednoduché podkopnutie nohou a vy už len hravo naložíte nákup alebo detský bicykel.

Chceli by ste si vyskúšať Jaguar F-Pace naživo? Navštívte stránku www.finalcd.sk a dohodnite si vlastný termín testovacej jazdy.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama