06.10.2015
(Platená inzercia)

Blíži sa jeseň a spolu s ňou klesá teplota, začína sychravé počasie a dni sa skracujú. Ak ste doteraz prebehli do obchodu pešo alebo na bicykli, teraz na cestovanie radšej využijete auto. Nezanedbajte jeho technický stav a pripravte sa na jeseň.

Pravidelné servisné prehliadky

Každý výrobca má predpísané servisné prehliadky svojich vozov. Ak ste kúpili nové auto, určite túto informáciu nájdete v priložených dokumentoch. Väčšinou odporúčajú výrobcovia navštíviť autoservis raz ročne, prípadne po prejdení určitého počtu kilometrov – 10 až 20 tisíc.
Ak ste si náhodou kúpili ojazdené vozidlo, namierte si to do najbližšieho spoľahlivého autoservisu a nechajte si skontrolovať olej, doliať všetky kvapaliny, skontrolovať remene, motor a brzdové doštičky. Najlepšie spravíte, ak si necháte spraviť kompletnú kontrolu a zistíte, ktoré opravy sú nevyhnutné a ktoré pár mesiacov vydržia.

Výmena a vyvažovanie pneumatík

Väčšina ľudí si necháva prezúvať pneumatiky v pneuservisoch. Je to pohodlnejšie, pretože tam majú vyzúvačku aj vyvažovačku pneumatík. Okrem výmeny vám teda pneumatiky aj vyvážia, nahustia a správne nastavia. Ide o najideálnejšie riešenie. V niektorých pneuservisoch dokonca ponúkajú aj možnosť pneumatiky uskladniť. Ak máte okrem zimných pneumatík aj druhé disky, výmenu si môžete spraviť aj sami. Tým sa vyhnete preplneným pneuservisom.

Doplnenie kvapalín

Okrem benzínu by ste mali sledovať ďalšie štyri dôležité kvapaliny. Motorový olej, brzdovú kvapalinu, chladiacu kvapalinu a vodu v ostrekovačoch. V moderných autách plných kontroliek sa nám väčšinou ozve auto samo, že mu niečo chýba. Najmenej podstatnou je voda v ostrekovačoch, ktorej nedostatok vyriešite jednoducho na benzínovej pumpe. S ostatnými už máte vážnejšie problémy a hrozí vám poškodený alebo v najhoršom prípade zadretý motor.

Kontrola svetiel

Ak si nevšimnete problém so svetlami, väčšinou vám o tom dajú vedieť okolitý vodiči, ktorí na vás zablikajú. V horšom prípade vás upozornia policajti, a to už býva drahé. Preto si z času na čas odskúšajte, či všetko funguje ako má. Ak cestujete len počas dňa, problém si nemusíte všimnúť.

Výmena stieračov

Gumové časti stieračov by sa v ideálnom prípade mali meniť dvakrát ročne. Ideálnym riešením je vymeniť celé stierače, keďže nová gumená časť nemusí správne doliehať. Uvidíte sami, ako vám budú stierače pracovať na vašom čelnom skle.

Starostlivosť o vaše auto sa vám určite vráti. Je lepšie investovať pravidelne menšie čiastky, ako naraz riešiť veľkú opravu a ostať dlhší čas bez auta. Šťastnú cestu.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama