26.02.2015

Milujete automobily, ste jednotka v automechanike a trúfate si zostrojiť originálny typ vozidla alebo aspoň trošku upraviť starého tátoša? Chcete vyjadriť svoju individualitu a dať všetkým najavo prirodzené vlastnosti svojej osobnosti? Sme presvedčení, že ak zvolíte správny model, namotivujete aj partnerku, ktorá iste zatúži oprášiť dávno zabudnutý a nevyužívaný vodičský preukaz. Prihláste ju na kondičné jazdy a spoločne si vychutnajte nezabudnuteľnú jazdu v špičkovom (a hlavne homemade) vozidle. Dôležité je nielen zvoliť správny dizajn „káry“, ale ju aj technicky vycibriť. V tomto článku priblížime všetkým zručným a kreatívnym majstrom v oblasti motorizmu niekoľko unikátnych tipov a nápadov. Ak sa náhodou rozhodnete pre podomácky vyrobené drobné poľnohospodárske a lesné stroje (traktory, vlečky), tak od 1. septembra 2013 je v platnosti aj novela zákona, ktorá hovorí o tom, že s takýmito vozidlami môžete vyjsť pokojne aj na cesty III. triedy (nie však za zníženej viditeľnosti). Automobilových nadšencov budú ale pravdepodobne viac zaujímať o niečo atraktívnejší krásavci. Poďme si preto rovno pozrieť niekoľkých z nich.

Nie všetko staré treba hneď odpisovať

Mladí muži z Holandska nezapreli v sebe chlapské nadšenie pre autá a pustili sa do skutočne bizarným premien vozidiel. Ich inovatívny starý Golf by sme mohli síce prirovnať k cirkusovému klaunovi, no to nič nemení na jeho neodolateľnosti. Obyčajne sa netúži s vozidlom prevrátiť nikto z nás, no s týmto automobilom to budete chcieť zažívať znova a znova. Keď dostanete chuť, môžete sa veselo rozkotúľať alebo si iba tak roztomilo poskakovať. Ak ale nebudete mať na niečo podobné chuť, pokojne sa obrátite na štyri a brázdite cesty so všetkou počestnosťou. Áno, aj takéto niečo sa môže zrodiť v hlavách niektorých ľudí. Holandskí mladíci sa stretávali vždy v nedeľu a na majeri uprostred polí pripravovali svoje veľdielo. Majstrom skupiny je Milo a z jeho hlavy je aj väčšina nápadov vrátane kaskadérskych kúskov.

Plyšový Chevrolet?

Nie tak dávno bolo na internete vydražené osemvalcové vozidlo, ktoré sa okrem iného skladá z dvoch vaní, záchodovej misy a pokryté je tiež výrazným modrým plyšom. Chevrolet Corvette sa pokladá za americkú hviezdu, a to aj vďaka svojmu výkonu. Či s ním má toto „majstrovské dielo“ niečo spoločné, tak to je dosť otázne, ale nový nemecký majiteľ bol ochotný vyplatiť zaň 3.860 EUR. Ako vidieť, občas stačí nahádzať na holý podvozok pár nezmyselností, obaliť to do plyšu a senzácia je na svete. V prípade, že plánujete dať svojmu starému vozidlu novú fasádu, pravdepodobne zvažujete aj jeho prestriekanie. Tu by sa mohla hodiť tiež striekacia pištoľ. Dnes je možné zohnať už aj revolučné vzduchové ventily, ktoré skvalitňujú citlivosť, ovládateľnosť a aplikáciu laku. Smelo do toho, nechajte pracovať svoju fantáziu.

Celkom pokojne by sme mohli toto „čudo“ zaradiť napríklad do scenára rozprávky Alenka v ríši divov, pretože slovo „automobil“ v pravom slova zmysle je preň dosť silné. Poháňa ho osemvalcový agregát druhej generácie Corvette z roku 1965. Ovládanie vozidla zo záchodovej misy sa javí ako celkom úsmevná alternatíva. Nemenej komfortné to však budú mať aj spolujazdci, ktorí sa smú usadiť do vane v zadnej časti. Aj keď je tomu možno ťažké uveriť, vozidlo má už cez štyridsať rokov a bolo prezentované napríklad na výstave v Kanade, ale i v Nemecku, kde oň prejavilo záujem 21 ľudí. Nakoniec ho získal ten, čo ponúkol najviac. Vozidlo na pomilovanie, čo poviete?

Nenechajte sa zahanbiť

Internet je plný menej či viac vydarených kúskov. Podaktoré hraničia s gýčom, iné ho aj naozaj predstavujú, no nájdu sa tu aj prvotriedne prevedenia. Pokiaľ sa radíte medzi skúsených automechanikov, nemali by ste sa dať zahanbiť. Ocenili by ste doma napríklad traktor alebo vysokozdvižný vozík? Zdatný kúsok si môžete vyhľadať aj v bazáre, stačí si prekliknúť SEM. Ale čo takto skúsiť si ho vyrobiť napríklad zo starej kosačky?

Prezentácia toho najlepšieho

Ako to už býva, to najlepšie prichádza na koniec. Vychutnajte si teda pohľad na niekoľko zábavných modelov, ktoré sme si dovolili vybrať.

Viac inšpirácie môžete čerpať i z nasledujú­cich videí:

Zdroj: autobild.cas.sk, princessauto.com
Foto: autobild.cas.sk, princessauto.com, ibnlive.in.com, virtualfunzone.com, pieway.com, hewmur.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama