22.06.2017
(Platená inzercia)

Plechové alebo hliníkové disky? Táto otázka patrí medzi tie, čo si motoristi kladú azda najčastejšie. Aké sú medzi nimi rozdiely a ktoré výhody či nevýhody treba poznať, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Na vzhľade záleží

Jedným z nezanedbateľných dôvodov, prečo mnohí siahajú práve po hliníkových diskoch, je ich vzhľad. Na každom aute pôsobia elegantne a štýlovo. Plechové disky sa kvôli nedostatku prirodzenej krásy zvyknú osádzať rôznymi plastovými puklicami, aby tak imitovali vzhľad hliníkových diskov. Hliníkové disky je možné zohnať v rôznych farebných prevedeniach. Automobiloví fanúšikovia často siahajú aj po pestrých – ružových, modrých či zelených diskoch. Na športiakoch vyzerajú skvelo, no v prípade rodinných áut je lepšie siahnuť po striebornej či čiernej klasike.

Hliníkové disky ľahké skoro ako pierko

Hliníkové disky sú v porovnaní s tými plechovými výrazne ľahšie. Vďaka tomu je životnosť závesných súčiastok dlhšia a zároveň s tým sa znižuje aj spotreba pohonných hmôt. Niekoľko kilogramov navyše u plechových diskov vodiči spoznajú predovšetkým pri rozbehu. Navyše s hliníkovými diskami je rýchly rozbeh či prudké zabrzdenie oveľa jednoduchšie a zároveň bezpečnejšie.

Ľahká údržba, dlhá životnosť

Hliníkové disky stačí namontovať a nemusíte sa trápiť s problémami s opravou. Mali by vám slúžiť bez starostí celé roky. Starostlivosť o plechové disky vyžaduje pravidelné trápenie sa s kefou a zbavovanie sa korózie. V prípade hliníkových diskov je to výrazne jednoduchšie. Keďže na ich povrch sa nezachytáva korózia ani tak veľa nečistôt, tak ich stačí len umyť.

Cena zodpovedá kvalite

Čo sa týka ceny, je ručička váh naklonená k plechovým diskom. V porovnaní s hliníkovými sú výrazne lacnejšie. Cena je však primeraná kvalite, najmä ak ide o nové auto a chcete, aby vyzeralo čo najlepšie. Ak ale sú určené na staré auto, ktoré používate len na prepravu vecí na stavbu a podobne, úplne postačia aj plechové disky.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Band (Neregistrovaný užívateľ) 22.06.2017 17:01
Band

Článok na úrovni materskej školy. Autor určite nikdy nečistil hliníkové disky a nevie o čom píše. Také totiž neexistujú, boli by mimoriadne mäkké a nič by nevydržali. Hliníková zliatina je niečo inšie.A čistenie od pozostatkov brzdového obloženia je výkon hodný majstra i napriek rôznym chemickým prípravkom.

Prihlásenie
 
 
Reklama