03.03.2017
(Platená inzercia)

Vymeniť pneumatiku dokáže s trochou snahy určite každý. Stačí sa len nebáť a osvojiť si základné úkony. Napríklad aj to, ako používať hydraulický zdvihák. Zodvihnutie auta s pomocou zdviháka je totiž veľmi jednoduché.

Môžete sa spoľahnúť aj na seba

Ak nie ste profesionálnym automechanikom či zanieteným nadšencom do automobilov, hydraulický zdvihák použijete len výnimočne. Mal by však byť stálou súčasťou vášho auta. Defekt vás totiž môže prekvapiť, nech ste už kdekoľvek na cestách. Vymeniť koleso vám môže pomôcť buď asistenčná služba, ochotný kamarát, ak je v blízkosti, alebo sa o výmenu pneumatiky postaráte sami.

Naučte sa správne používať hydraulický zdvihák

S rezervným kolesom výrobcovia dodávajú aj zdviháky. Keďže však niektorým motoristom príliš nesedia, zabezpečia si hydraulický zdvihák, s ktorým sa im pracuje jednoduchšie. Viete, ako ho správne použiť?

  • Ak budete pracovať pod autom, nepoužívajte nič iné, len zdvihák. Nesprávne nadvihnuté auto podložené kameňom či tehlami už usmrtilo niekoľkých ľudí.
  • Auto dvíhajte až potom, ako zablokujete kolesá proti otáčaniu. Teraz môžete použiť tehly alebo drevené či kovové kliny. Ak nie je nič podobné po ruke, zastavte auto pri obrubníku a kolesá otočte proti nemu.
  • Pneumatiky meňte na rovnom povrchu. V kopci zdvihák rozhodne nepoužívajte. Vtedy sa skutočne viac vyplatí zavolať asistenčnú službu.

Kam ukotviť zdvihák?

Staršie autá zvykli mať pod prahom dieru, kde sa nadstavec zdviháku strčil a auto sa jednoducho nadvihlo. Moderné autá majú na niektorých miestach spevnený prah, ktorý je prispôsobený práve na bezpečné ukotvenie zdviháka. Konkrétne miesta by mali byť aj viditeľne označené, aby ste ich nemuseli hľadať zohnutí pod autom. Pozor však na presnosť, aby ste neohli prah na inom mieste.

Foto: Bigstockphoto

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

polo (Neregistrovaný užívateľ) 13.01.2018 23:21
polo

to nie je hydraulicky zdvihak

Prihlásenie
 
 
Reklama