19.05.2010


Pri pozeraní tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji ste určite neprehliadli reklamu na novú Škodu Fabia RS. Sprvu som sa čudoval významu tohto modelu, keďže model Octavia RS je omnoho vychytenejší než jeho menší súrodenec. Potom ma ale napadol konkurenčný boj automobiliek v modeloch „hot hatch“ – VW Golf GTI , Renault Clio Sport , Ford Focus RS, Honda Civic type R a pod. A automobilka Škoda, ktorá v posledných rokoch rozšírila svoju ponuku modelov, nemohla túto kategóriu malých obratných žihadiel vynechať.


Už na prvý pohľad sa RS líši od obyčajného modelu svojím športovým vzhľadom. Kto nedokáže nájsť medzi nimi rozdiel, plaketa RS na maske chladiča mu určite objasní, ktorý model je ostrejší. V interiéri, ako sa pri každom športovcovi patrí, nesmú chýbať vytvarované sedadlá, kovové pedále a trojramenný volant s hrubým vencom.

No to najdôležitejšie sa nachádza pod kapotou. Je to 1,4 litrový, dva krát preplňovaný štvorvalec s výkonom 180 koní. V nízkych otáčkach pracuje mechanický kompresor a vo vyšších turboduchadlo. Vďaka tomu vyšprintuje na stovku za 7,3 sekundy a ručička tachometra končí pri čísle 224km/h. Zaujímavá je spotreba, ktorá sa pohybuje okolo 6,4 litra na 100km. Možno niektorých vodičov bude mrzieť trend, ktorým sa riadi tento model, pretože radiť bude sedemstupňová dvojspojková prevodovka DSG.

32.jpg
Ak by ste mali chuť si kúpiť túto RS-u čí už ako hatchback alebo combi, musíte si počkať do jesene, kedy sa objaví v predaji a bude aj uvedená cena.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0
Fotogaléria


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Andy Synák 31.05.2010 10:02
Andy Synák

ten interiér skoro ako superba :)

Prihlásenie
 
 
Reklama