01.02.2021
(Platená inzercia)

Odkedy sa v roku 2004 stala Aprilia súčasťou skupiny Piaggio & C. SpA, ktorá sa v produkcii motocyklov a skútrov nachádza na štvrtom mieste svetového rebríčka, darí sa jej viac ako kedykoľvek predtým.

Celý koncern ročne vyrobí viac ako 600 tisíc jednostopových motorových vozidiel, z toho až tretina patrí značke Aprilia. Tomu sa povie úctyhodné číslo! Za viac ako štyridsaťročnú históriu sa Aprilia rozrástla vo firmu svetového formátu. Počuť o nej na celom svete, jej meno rezonuje hlasno aj na pretekoch majstrovstiev sveta. Aprilia so sídlom v malom mestečku Noale v provincii Venice, patrí už roky medzi motocyklových velikánov, ktorí si získali státisíce fanúšikov po celom svete.

Od bicyklov k motocyklom? Dobrý ťah!

Spoločnosť Aprilia vznikla tesne po skončení II. svetovej vojny. Zakladateľ Alberto Beggio začal s výrobou bicyklov v malej noalskej továrni, dielnička si spočiatku vyrábala všetko sama od súčiastok až po finálny produkt. Keď v roku 1968 nastúpil k otcovi syn Ivano, jeho záujmom síce boli dvojkolesové tátoše, no neboli to bicykle ale motocykle. Prvou motorkou, ktorá v Noale vznikla, bol zlato – modrý model 50 ccm. Od zákazníkov získal veľkú odozvu, no až cross – bike Scarabeo na seba naozaj výrazne upozornil. Scarabeo sa vyrábal až do polovice 70. rokov v dvoch verziách 50 ccm a 125 ccm s veľkým dôrazom na estetickosť, unikátnosť a prvotriednu kvalitu.

Sedemdesiate roky v znamení pretekárskych úspechov

V roku 1975 bola zostrojená prvá závodná Aprilia a zamilovali si ju nielen talianski jazdci. O dva roky neskôr získali motorky Aprilia 125 a 250 prvé tituly v majstrovstvách Talianska. Meno továrne Aprilia sa vďaka svojim úspechom rozšírilo za hranice Talianska, čo sa odrazilo na zvýšeni výroby. Dokonca až tak, že ročná výroba skútrov vzrástla zo 150 kusov na 12 000 kusov! Motokrosové motorky tiež pokročili – počas štyroch rokov sa začali vyrábať v objeme 2000 kusov ročne. Veľký úspech zaznamenala Aprilia v roku 2003 s modelom Tuono Mille, mnohými označovaný za motocykel roka. O rok neskôr sa značka pridala ku koncernu Piaggio & C. SpA, ktorý združuje značky Moto Guzzi, Vespa, Gilera a Piaggio.

Aprilia má na konte stovky titulov

Vďaka niekoľkým stovkám víťazstiev v MotoGP je značka najúspešnejším európskym výrobcom motocyklov v pretekoch cestných motocyklov. Je tiež držiteľom svetových titulov Grand Prix cestných motocyklov, titulov v triede Superbike a Off-Road titulov. Súčasná ponuka značky Aprilia predstavuje modely s inovatívnymi technológiami a športovým duchom. Čo sa týka skútrov, Aprilia ponúka aj najsilnejší skúter všetkých čias – Aprilia SRV 850. Na motocyklovej scéne sa značka zapísala ako technologický líder, ktorého symbolom je výkon ruka v ruke s bezpečnosťou na cestách.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama