21.04.2017

Ak si už kúpite motorku, je jasné, že si k nej budete chcieť zadovážiť i motooblečenie. Je to prirodzené, motocrossové oblečenie je totiž štýlové, a hlavne nevyhnutné.

Samozrejme, nútiť vás nikto nemôže, ale skúste si sami seba predstaviť, ako sa na motorke preháňate v teplákoch a mikine z nejakého obchodného centra. Predstavujete si? Darí sa vám to?

Aké oblečenie je v ponuke?

Motocykel je elegantný, ladný, aerodynamický, ale i športový dopravný prostriedok. Vyberáte si ho podľa svojich preferencií, priorít. Viete, čo sa vám páči, čo sa vám hodí a čo vám najviac vyhovuje. Snažíte sa zladiť so svojou motorkou po všetkých stránkach, urobte to aj s motoodevmi.

Tie sa v súčasnosti vyrábajú vari vo všetkých možných predstaviteľných farebných variantoch, takže farebne sa zosúladiť so svojím tátošomnebudete mať žiadny problém. Motorky už dávno nie sú iba výsadou mužov, preto sa pri týchto odevoch myslí i na ženy. A nie sú to vôbec kusy nevzhľadných unisexových handier, ale pekné ženské oblečenie.

To, čo vás čaká v motopredajni, vám možno na chvíľu vyrazí dych. Výber je skutočne obrovský a do motooblečenia sa môžete zahaliť doslova od hlavy po päty. Od podkolienok cez jazdecké topánky, nohavice, dresy a bundy až po helmy.

Myslite na seba

Nikto vám nebude zazlievať, ak sa pri kúpe motocrossového alebo všeobecne motooblečenia nebudete orientovať na módu, ale v prvom rade na bezpečnosť. Koniec koncov, na to je takéto oblečenie prioritne určené.

• Na ochranu pred nepriaznivými poveternostným podmienkami. Na tento účelu slúžia predovšetkým odevy vyrobené z rôznych špeciálnych a funkčných materiálov a ajs vetracími otvormi, aby oblečenie dýchalo, aby sa jeho majiteľ cítil vždy a v každej situácii pohodlne a komfortne.

• Na ochranu proti potenciálnej nehode, a teda i pádu. Opäť s využitým špeciálnych materiálov, tentoraz mimoriadne odolných proti oderu. Týmto materiálom sú vybavené všetky exponované časti nielen bundy, ale i nohavíc. Ďalšou ochrannou pomôckou sú rôzne integrované chrániče. Pri niektorých odevoch sa môžete stretnúť i so zabudovanými reflexnými prvkami. Ak však chcete, aby ste boli úplne neprehliadnuteľní, máte možnosť kúpiť si rovno reflexnú vestu s ultravysokou viditeľnosťou a rozlíšením.

Internetové obchody, ale taktiež i každá dobrá motopredajňa ponúka množstvo kvalitného oblečenia pre všetky typy ľudí jazdiacich na všemožných druhoch motocyklov. Vybrať si dokáže každý bez ohľadu na vek i pohlavie. Vyberte si teda správne.

A bavte sa skvelou jazdou.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama