19.10.2011

Hobbyportal.sk vám predstavuje najúčinnejšie zabezpečovacie zariadenia proti krádežiam automobilov a motocyklov, ktorých úlohou je nielen ochrániť váš majetok, ale aj zdržať, odradiť či vyplašiť zlodeja.

Vyhľadávací systém


Medzi najmodernejšie spôsoby zabezpečenia automobilu proti krádeži patrí lokalizácia automobilu pomocou systému GPS. Tento systém umožňuje doslova „online“ prehľad o polohe vozidla pomocou mobilného telefónu. Majiteľ si svoje auto nielenže stráži sám, ale zároveň neplatí žiadne poplatky bezpečnostným firmám. Sledovanie automobilu je možné tiež cez notebook. Pri pohybe vozidla vyšle aktivovaný systém automaticky správu jeho majiteľovi a umožňuje ho sledovať v prípade krádeže či odtiahnutia. Cena vrátane montáže je cca 200 €.

Zámok volantu


Populárne zariadenie na zabezpečenie vášho vozidla, pravidelne inovované výrobcami. Spoľahlivo zabezpečí krátkodobú ochranu automobilu. Krátkodobú preto, lebo skúsených zlodejov síce neodradí, ale na druhej strane dostatočne zdrží. Nové modely zároveň poskytujú ochranu proti čoraz častejším krádežiam airbagu. Cena sa pohybuje okolo 70 €.

Zámok pedálov


V britských testoch bol vyhodnotený, ako najlepšie mechanické zabezpečovacie zariadenie vozidiel. Zariadenie, vyrobené z karbonitridovej ocele je odolné voči rezaniu aj vŕtaniu. Vyrába sa podľa typu vozidla tak, aby spoľahlivo uzamkol brzdový a spojkový pedál. Zámok má 250 000 kombinácií. Manipuláciu s ním uľahčuje svietiaci kľúč. Cena – od 90 €.

Zámok kolesa (kotúčovej brzdy)


Je určený pre každý typ motocyklu a skútru. Masívny zámok sa uzamkýna patentovaným systémom na dve západky. Je výnimočne odolný voči hrdzaveniu. Okrem toho obsahuje balenie aj farebné výstražné lanko, ktoré po uzamknutí vodič natiahne k volantu a tak si po návrate k motocyklu včas spomenie, že nemôže bez odomknutia zámku odísť. Cena zámku je od 30 €.

Zámok radiacej páky


Taktiež patrí k veľmi obľúbeným zabezpečovacím zariadeniam. Jeho dômyselné vyhotovenie nie je pre zlodeja jednoduchou záležitosťou a tak dochádza ku krádežiam áut s uzamkýnaním riadiacej páky len výnimočne. Systém blokuje riadiaci mechanizmus v polohe spiatočky. Kvalitnú bezpečnostnú vložku nie je možné zlomiť, ani odvŕtať. Cena vrátane montáže: od 170 €.

Autoalarm


Kvalitné autoalarmy strážia a zabezpečujú nielen dvere automobilu, ale aj jeho kapotu a batožinový priestor. Obsahujú nárazový snímač proti rozbitiu okien a imobilizér s možnosťou elektronického zablokovania štartu. Diaľkové ovládanie k alarmu je možné použiť aj do vzdialenosti 250 metrov. Novinkou je funkcia LOCK CHECK. Táto umožňuje zistiť posledné použité tlačidlo diaľkového ovládania a tak má majiteľ aj po čase istotu, že je alarm aktivovaný, prípadne ho môže aktivovať dodatočne. Cena + montáž už od 75 €.

Bezpečnostné fólie na sklá


Lepia sa na vnútornú stranu autoskiel. Zaisťujú, že aj po rozbití zostane sklo vcelku a vniknutie do vozidla je tak pre zlodeja oveľa zložitejšie. Fólia a lepidlo je vyrobené z číreho materiálu a zaručuje vynikajúcu priehľadnosť a priľnavosť k povrchu skla. Je možné ich kombinovať s tónovacími protislnečnými fóliami. Cena vrátane montáže od 150 € podľa typu vozidla.

Holografická etiketa


Využíva kovové mikrobodky s unikátnym alfanumerickým kódom, ktoré kombinuje s holografickými etiketami. Etikiet je na aute zvyčajne päť a nie je možné ich odstrániť bez poškodenia podkladu a ani po odstránení opäť použiť. Zaradenie do medzinárodného registru vozidiel zvyšuje pravdepodobnosť nájdenia ukradnutého vozidla a odradzuje zlodejov od krádeže. Cena za automobil je od 40 €.

Mikrobodka


Veľká časť ukradnutých áut je použitá k rozpredaniu jednotlivých častí na náhradné diely. Toto je zložitejšie, ak je väčšina týchto dielov opatrená neviditeľnou polmilimetrovou mikrobodkou s unikátnym identifikačným kódom. Mikrobodky sa nanášajú špeciálnym lepiacim sprejom a dajú sa identifikovať pomocou UV lampy.- Do auta je ich možné umiestniť aj niekoľko tisíc. Zlodeja odradí nálepka s varovaním na okne auta. Cena vrátane montáže sa odvíja individuálne od typu automobilu aj počtu mikrobodiek.

Pieskovanie skiel


Pieskovaním sa vyznačí bezpečnostný kód na skle vozidla a tým sa zjednoduší identifikácia kradnutého automobilu. Pieskovanie je výhodnejšie, ako leptanie, pretože zasahuje hlbšie do štruktúry skla. Podľa štatistík znižuje kód na autoskle pravdepodobnosť krádeže auta o 96%. Preto sa hojne využíva. Cena za automobil od 65 €.

V článku boli použité zdroje informácií a fotografie z:
www.profitsa.co.za
www.autoalarmy.sk
www.auto-novacek.cz
www.alarmshop.sk
cebia.cz
krimistop.cz

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 4


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama