10.09.2010
Preteky parných rušňov patria medzi divácky najatraktívnejšie podujatia vo Zvolene

Preteky parných rušňov patria medzi divácky najatraktívnejšie podujatia vo Zvolene

Vo Zvolene si v sobotu 11. septembra už po dvanásty raz zmerajú svoje sily parné rušne, z nich niektoré už majú aj viac ako sto rokov a napriek tomu sú stále čulé, života- či presnejšie jazdyschopné. Silu do ich železných žíl vložili nadšenci pre historickú železničnú techniku. Na koľajniciach budú súťažiť parné mašinky zo Slovenska, Maďarska, Česka, Poľska a Rakúska. Pravda, úspech v tejto súťaží nezávisí len od výkonu mašiniek, ale aj od zručnosti ich obsluhy. Súťažiť sa bude totiž nielen v šprinte na sto metrov, ale aj v „anglickej pošte“ alebo „v pomste indiánov“ a v ďalších disciplínach.

Stará zvolenská stanica má na konanie takýchto pretekov vhodné podmienky. Aj preto, že prirodzenou diváckou tribúnou je pevný železný most ponad železničnú trať.

Podujatie, ktoré nesie názov Nostalgia v oblakoch pary alebo Grand Prix Slovensko, bude sprevádzať kultúrny program. Na vagóne bude hrať hudobná kapela Grassland, do hlbšej histórie nás svojimi dobovými scénkami zavedú šermiari zo zvolenského klubu Ricasso a prvý raz sa na Slovensku predstaví Maďarské železničné múzeum z Budapešti so svojou detskou železničkou.

Parné rušne nebudú iba súťažiť, ale potiahnu aj mimoriadne vlaky, ktoré dopravia záujemcov na Radvanský jarmok v Banskej Bystrici a na banskoštiavnický Salamander.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama