24.09.2018

V chladných mesiacoch sú teplé ponožky na nezaplatenie. Prinášame vám návod na to, ako si jednoducho a rýchlo upliesť škandinávske ponožky, ktoré nahradia domáce papuče.
Ich pôvod siaha ďaleko na sever, medzi inuitské národy, no dnes ich nazývame skôr škandinávske, respektíve eskimácke.

S príchodom jesenných dní sa nielenže predlžujú noci, ale tiež pomaly no isto prichádza obdobie chladu, ktoré samozrejme vyvrcholí v zimných mesiacoch. V tomto čase je dobré pamätať na nepríjemné pocity, ktoré zažívame vďaka našim studeným nohám a pripraviť ich na toto obdobie. Škandinávske ponožky nás naozaj zahrejú – či už sedíme pri televízore, alebo na pohovke čítame knihu. Ich výrobu zvládne každý, komu nie je cudzie pletenie. Všetko, čo budeme potrebovať je farebná priadza, háčkovka, trpezlivosť a fantázia. Ponožky vzniknú prepojením dvoch kusov farebne upletených štvorcov do tvaru ponožiek.

Postup

1. Upletieme z priadze dva štvorce. Priadza môže byť akákoľvek – musí nám však byť na dotyk príjemná. Farby vyberáme žiarivé, alebo kombinujeme svetlé a tmavé odtiene modrej, hnedej, zelenej a pod. Vytvoriť s priadze štvorec by nemal byť problém – napríklad tak, ako vidíte na týchto schémach.

2. Dĺžka každého štvorca by mala byť zhodná s dĺžkou vašich nôh.

3. Štvorce preložíme po uhlopriečke a zošijeme (jemne) v tvare L tak, aby nás švy netlačili. To znamená, že vertikálnu bočnú stranu zošijeme „na komplet“ a horizontálnu na polovicu. To isté urobíme s druhým štvorcom.

4. To je v podstate všetko. Ponožky sú na svete. Nohy do nich vkĺznu poľahky a budú v teplúčku. Zostávajúci cíp štvorca prehneme dopredu a vytvoríme akýsi jazyk.

Ponožky si môžeme vyzdobiť podľa svojej fantázie – v každom prípade budú naozaj slúžiť svojmu účelu a navyše na nohách vyzerajú veľmi efektne.

Foto: livemaster.ru

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama