16.12.2015

Ponúkame vám návod na výrobu jednoduchého vianočného mini stromčeka z farebného papiera v „rybinovom“ štýle, ktorý bude milou dekoráciou na vašom štedrovečernom stole či rôznych miestach v byte.

Hobby portál nezabúda ani na tých najmladších domácich majstrov – deti. Zvlášť v čase vianočnom je pekné ak sa do prípravy dekorácií pustí celá rodina, vrátane juniorskej časti. Práve im je určený náš jednoduchý návod.

Čo budeme potrebovať

Niekoľko listov zeleného papiera (prípadne papiera inej farby, podľa vkusu a nálady)
Nožnice, ceruzku, kružidlo
Ohybný drôt (medený, viazací)
Lepidlo

Obrázkový postup

Vezmeme jeden list zeleného papiera a pomocou kružidla nakreslíme jemne dve sústredené kružnice s veľkým a malým obvodom s priemermi v pomere cca 1:2. Kruh rozdelíme na 12 častí, ktoré budú rovnaké. O delení kruhu sa učí v geometrií pre 7. Ročník základnej školy, no ak to neovládate, ocko určite pomôže.
Kruh vystrihneme a zastrihneme tiež úsečky, ktoré nám vznikli rozdelením kruhu. Tieto čiary zastrihávame od obvodu kruhu po hranicu obvodu menšej kružnice.

Takto nám vznikne v kruhu 12 sektorov, ktoré musíme po obidvoch stranách ohnúť a zalepiť tak, aby vytvorili kužeľ s vrcholom v strednej oblasti každého sektora.
Keď máme všetky sektory zlepené do kužeľov, obrátime papier naopak. Takto nám vznikla spodná vrstva papierového stromčeka. My ich budeme potrebovať viac. Napríklad 10. Takže si ich musíme vyrobiť rovnakým postupom, ako prvú vrstvu, kružnice však budeme postupne zmenšovať, aby sa stromček k svojmu vrcholcu zužoval.

Nakoniec si zlepíme z papiera samostatný kužeľ, ktorý bude zároveň vrcholcom stromčeka.
Teraz musíme ihlou prederaviť stred vrstiev stromčeka, aby sme ich cez dierky mohli pretiahnuť cez drôt, z ktorého si vytvoríme podstavu.

Teraz založíme postupne všetky vrstvy na drôtový podstavec, vrchnú časť drôtu odstrihneme pár cm nad poslednou vrstvou, ohneme ho nadol a nasadíme kužeľový vrcholec.

Hotovo. Ak chceme, môžeme nechať stromček tak ako je, no môžeme ho tiež vyzdobiť malými dekoráciami. Ak sme stromček vyrobili z bieleho papiera, môžeme ho na koncoch „konárikov“ namaľovať na zeleno.

Foto: just-kids.ru, masterclassy.ru

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama