29.05.2018

Krásny romantický darček má dvojnásobnú hodnotu ak ho vyrobíte vlastnoručne. Získa tak punc originality a je dôkazom, že viete svojmu partnerovi (partnerke) dať najavo svoje city maličkosťou urobenou z lásky. Presne v tomto duchu môžete zhotoviť romantické sviečky v podobe ruží. A vôbec to nemusí byť len na Valentína.

Pri výrobe sviečok v podobe ruží môžeme využiť zvyšky starších sviečok a nebudeme potrebovať kusový vosk či špeciálne farbivá na vosk. Dokonca ani knôty.

Čo budeme potrebovať?

Jednu alebo dve obyčajné biele sviečky

Voskovú farbičku červenej, ružovej či purpurovej farby

Smaltovanú nádobu na rozpustenie vosku

Naberačku na vosk

Ostrý nožík

Knôt zo sviečky

Niekoľko kusov čajových sviečok

Paličku na miešanie vosku

Mastný papier

Zapaľovač na plynový sporák

Väčší hrniec s horúcou vodou

Foto – postup

Najskôr pomocou nožíka a strúhadla posekáme a nastrúhajme vosk zo sviečok a voskové farbičky. Knôt, ktorý takto zo sviečky získame si odložíme. Budeme ho potrebovať. Nalámaný vosk aj nastrúhané farbičky nasypeme do menšej smaltovej nádoby.

Nádobu s voskom vložíme opatrne do hrnca s horúcou vodou a vosk necháme rozpustiť. Zmes starostlivo premiešame drevenou paličkou.

Pomocou malej kovovej naberačky naberieme horúci vosk a opatrne ho vylievame na mastný papier aby nám vznikli takéto voskové kolieska.

Tieto kúsky vosku necháme zaschnú tak, aby už neboli tekuté, no musia byť stále teplé a poddajné. Postupne ich budeme odlupovať z papiera a tvoriť z nich lupene ruže.

Prvý lupeň z vosku na pevno obtočíme okolo knôtu. Spodnú časť poriadne pritlačíme, aby sa nám počas ďalšej práce knôt nevyvliekol.

Pripojíme ďalší lupeň. Aby sme medzi okvetnými lístkami vytvorili pevné spojenie, nahrejeme vosk pomocou zapaľovača na plynový sporák. Počíname si veľmi obozretne, aby sme sa počas práce nepopálili. Lupene môžeme pripájať aj tak, že ich na chvíľu ponoríme spodnou časťou do horúceho vosku.

Takto pomaličky nadpájame nové a nové lupene…

…až kým nedostaneme tvar ružičky.

Zvyšný koniec knôtu odstrihneme nožnicami.

Po dokončení celej ruže si roztopíme zvyšný vosk a horúci ho nalejeme do polovice plechového obalu z čajovej sviečky. Vzápätí ponoríme doňho ružu a pridržíme ju kým vosk nevychladne a nestuhne.

Takto sme získali pekný romantický darček pre drahú osobu.

Foto: pinterest.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama