02.05.2013

Keď sme na stránkach Hobbyportalu pred rokom publikovali príspevok o tom, ako si v domácich podmienkach zhotoviť a využívať pyramídu, netušili sme, že článok bude mať taký veľký ohlas. V súvislosti s výrobou pyramíd som často dostával otázku, kto na Slovensku vyrába malé pyramídy do výšky cca 30 cm. Zdalo sa, že aj napriek niekoľkým internetovým odkazom na stolárov, ktorí by to dokázali vyrobiť nie je možné skontaktovať sa s nimi. Ľudia sa teda obracali na mňa a ja som sa rozhodol zistiť, či je naozaj problém zohnať na Slovensku šikovného stolára. Našiel som. Dokonca priamo v mieste môjho bydliska.

Tomáš Štefanovič (25) je absolventom drevárskej priemyslovky a svojmu fachu ostal verný doteraz, aj keď v mnohých prípadoch jeho výrobky nezapadajú do oblasti klasickej stolárčiny. Tomáš býva v Detve a ja som ho požiadal o zhotovenie 25 cm vysokej pyramídy. Stalo sa. Ako bonus som navyše spoznal človeka, ktorý to s pyramídami „umí“ a ktorý ma zoznámil aj s niečím pre mňa novým – s generátormi pyramidálnej energie, ktoré vyrába. Počas našich stretnutí vznikol nasledujúci rozhovor, ktorý je dostatočne zaujímavý a poučný na to, aby sa s ním oboznámili návštevníci Hobbyportalu.

Na začiatok klasická otázka. Vy a pyramídy. Kedy to začalo?
Život je zhluk náhod a všetko zlé je na niečo dobré. Tieto dve tvrdenia zapracovali v mojom živote dokonale. Informácie o pyramídach a veciach s nimi spojenými šli viac menej mimo mňa až do chvíle, kým som nespoznal moju priateľku. Jej brat sa liečebnými účinkami pyramíd zaoberá intenzívne dlhé roky. Priateľka mala dlhodobo zdravotné problémy a klasická liečba veľmi nezaberala. Všetci sme boli rozčarovaní a tak sa jej brat rozhodol zakúpiť závesnú pyramídu do jej izby spolu s generátorom pyramidálnej energie. Zdravotný stav priateľky sa po krátkom čase zlepšil a to bol deň, kedy sa vo mne prebudil záujem o pyramídy. Hltal som literatúru, ktorá opisovala javy, prebiehajúce v nich, premýšľal som, porovnával… Kúpené výrobky (generátor, aj závesná pyramída ) síce pôsobili na zdravie priaznivo, mali však veľké nedostatky, hlavne po technickej stránke. Výrobky boli vyrobené z mäkkého materiálu (tlačiarenský hliník). Malé pyramídky z pyramidálneho generátora dobre nedržali – odliepali sa a padali z podstavca, čím sa účinky a efektívnosť generátora znižovali. Na závesnej pyramíde sa ohýnali predĺžené ramená pyramídy… Tak som si povedal, že si toto všetko skúsim vyrobiť sám.

Tomáš Štefanovič pri práci

Tomáš Štefanovič pri práci

Pyramidálne generátory ma veľmi zaujímajú. No skôr, ako k nim prídeme, ostaneme pri začiatkoch. Bolo ťažké vymyslieť svoj know – how ?
Ani nie. Rozmery pyramíd sú všeobecne známe. Skôr išlo o prístup a šikovnosť pri ich výrobe. Čo sa týka materiálu, nastala večná dilema – kov, alebo drevo? O tejto problematike som čítal veľa štúdií a všetky sa zhodovali v tom, že nejde až tak o materiál, ale o to, či je magnetický, alebo nie. Tak som to skúsil s hliníkom. Proces vylepšovania bol zároveň výskumom čo je a čo nie je dobré používať pri výrobe.
V prvom rade som začal používať kvalitnejší hliník, potom som začal skúšať iné – lepšie spôsoby spájania a uchytenia pyramídok. Každý môj výrobok som testoval, ako sa správa pri bežnom používaní a snažil som sa ho vylepšiť tak, aby bol odolnejší aj voči horšiemu zaobchádzaniu, prípadne aby aj vydržal nepoškodený prepravu, napr. poštou. Nakoniec som pyramidálny generátor zdokonalil natoľko, že som bol s ním spokojný. Vymenil som ho priateľke za predošlý a po čase k nemu pribudla aj závesná pyramída.

Čo všetko spadá do portfólia vašej pripravovanej výroby?
Zatiaľ som zhotovil zmenšeniny pyramíd v presnej mierke odvodené zo skutočnej Cheopsovej pyramídy – podľa tabuľky skeletové alebo plné z rôznych materiálov (hliník, drevo a ich kombinácia) na rôzne účely. Pyramidálne generátory so stolčekmi určené na energetizovanie potravín a vody vo fľašiach, závesné pyramídy do bytu, ktorých účinok sa dá zosilniť pomocou generátorov. Tiež pyramídy pre kvety (pre zlepšenie ich rastu).

Pyramidálne generátory – priznám sa, že som o nich počul už dávno, no „naživo“ som mal možnosť vidieť ich až teraz u vás. Už na prvý pohľad vidno, že si na ich produkcií dávate záležať. Je ťažké vyrobiť takýto generátor?
Toto je jeden z najznámejších produktov súvisiacich s pyramidálnou energiou a jej liečbou.
Je vhodný pre tých, ktorým priestor v dome neumožňuje zostrojenie veľkej pyramídy. Generátor je založený na systéme 35 malých pyramíd o počte 7×5 umiestnených na pevnej podložke. Výroba generátora je veľmi zdĺhavá, trvá až 13 hodín. Rozmery kompletného generátora, ktorý vyrábam sú 58 cm x 42 cm. Váha približne 2 kg. Ako takýto generátor vyzerá, je zrejmé z obrázkov. Človek, ktorý zvládne výrobu malej pyramídky, zvládne aj výrobu generátora. Musí sa však obrniť veľkou dávkou trpezlivosti.

Priblížite čitateľom Hobbyportalu využitie generátora pyramidálnej energie?
Samozrejme. V prvom rade si jeho účinky rozdelíme do podskupín. Najznámejšou je použitie na liečbu tela v zvnútra a to pitím ionizovanej vody. Voda uložená istý čas na generátore (vo fľaši alebo v ľubovoľnej nádobe – nie v kovovej) mení svoje vlastnosti – ionizuje sa. Takáto voda pomáha nasledovne:
– má silné dezinfekčné účinky, čo sa prejavuje napr. hojením rán bez zanechania jazvy (v tomto prípade sa namočí obklad do vody a prikladá sa na postihnuté miesto)
– pitie takejto vody podporuje a posilňuje liečbu ľudského organizmu
– pitie vody pomáha aj v prípade takej vážnej choroby ako je karcinóm/rakovina – nie však v neskorom štádiu choroby
– najlepšia je voda ionizovaná 10 až 15 dní – vhodná pre ťažšie formy chorôb ( kožné choroby – psoriáza či rakovina)
Druhá skupina súvisí s liečbou tela zvonku – používaním energetizovaného alobalu.
Pri tejto liečbe sa využívajú základné vlastností hliníkovej fólie/alobalu pre liečbu nasledovne:
– bežne dostupný alobal uložený na generátore istý čas sa nabíja energiou a takýto má preukázateľne kladné účinky pri rôznych bolestiach – migrény, rôzne kožné choroby, bolesti zubov, bolesti chrbta, kĺbov
– najsilnejšie účinky má alobal nabíjaný 10 až15 dní na generátore – vhodný je pre choroby v pokročilejšom štádiu. Aplikácia je jednoduchá – na postihnuté miesto sa alobal len priloží a nechá sa pôsobiť (najlepšie v pokoji aj cez noc)
– nevhodné je skontaktovať alobal s kovovými predmetmi, nestrihať ho nožnicami (účinky sa tým stratia), stačí napríklad odtrhnúť menšie kúsky.

Malé pyramídky sú vyrobené z kvalitného hliníka, spojené nitovaním

Malé pyramídky sú vyrobené z kvalitného hliníka, spojené nitovaním

Spojením pyarmídok dostaneme generátor pyramidálnej energie

Spojením pyarmídok dostaneme generátor pyramidálnej energie

Pyramidálny generátor so stolčekom

Pyramidálny generátor so stolčekom

Generátor má aj okrem hore uvedených účinkov ešte ďalšie. Tie súvisia s energetizovaním potravín, liekov a zdravotného materiálu nasledovne:
– na generátore je možné uskladňovanie bežných potravín i liekov, čím sa zvyšuje ich bioenergetická hodnota
– pôsobením pyramidálnej energie sa umožňuje odstraňovanie škodlivých látok a chemikálií z potravín a liekov
– pôsobenie generátora umožňuje aj konzerváciu/dlhšie uskladnenie potravín.

Ako sa takýto generátor inštaluje, resp. umiestňuje?

Na to, aby tento pyramidálny generátor pracoval správne, je nutné ho správne nasmerovať dlhšou stranou smerujúcou na sever. Vhodný je k nemu drevený stolček, aby sa na generátor neumiestňovali priamo fľaše s vodou či potraviny z dôvodu poškodenia špicov pyramíd.

Ak ho chcem používať na posilnenie organizmu?
Pre správny prísun energie do tela je tak, ako pri energetizácií potravín a nápojov potrebné tento pyramidálny generátor správne inštalovať. Generátor musí byť umiestnený pod posteľou v oblasti pupka – solar plexus, čiže v oblasti tráviacich orgánov v tele. Toto je spôsob, ako sa pyramidálna energia vyžarovaná pyramidálnym generátorom správne dostane do ľudského tela. Táto energia NESMIE priamo smerovať na mozog- generátor nesmie byť umiestnený pod hlavou. Na to, aby tento pyramidálny generátor pracoval správne, je nutné ho opäť, ako vo všetkých prípadoch správne nasmerovať dlhšou stranou smerujúcou na sever.

Ešte ma zaujíma použitie závesných pyramid…

Závesnú pyramídu tvorí zmenšenina Cheopsovej pyramidy (tzv. PYRAMIDON alebo aj SRDCE PYRAMÍDY ), ku ktoremu sú primontované predĺžené hrany pyramídy. Výroba tejto pyramídy trvá asi 4 hodiny.

Spôsob montáže závesnej pyramídy:
Zo závesnej pyramídy odstránime dno pyramídy a prichytíme ju do stropu pomocou vrútu a hmoždinky a založíme dno pyramídy. Ak chceme, aby sme mali závesnú pyramídu bližšie k telu, použijeme prípravok na zmenšenie vzdialenosti, ktorý vidíte na fotke. Najprv uchytíme prípravok do steny na dva vrúty a potom špic závesnej pyramídy vložíme do konca prípravku, kde má pripravené lôžko a znovu ju chytíme vrútom do dreva cez špic pyramídy, ale nedotiahneme ho úplné aby sme mohli celú pyramídu ešte nasmerovať na sever. Na jednej stene pyramídy si v strede spravíme čiarku podľa ktorej nasmerujeme pyramídu na sever. potom dotiahneme skrutku na doraz, aby sa nám už pyramída nehýbala.

Pre zosilnenie pôsobenia závesnej pyramídy používame pyramidálny generátor, ktorý umiestnime pod posteľ v oblasti tráviaceho traktu.
Použitie závesných pyramíd namontovaných tak, ako som opísal je akousi čerešničkou na torte vzhľadom k pyramidálnym vlastnostiam. Čerešničkou preto, lebo tentoraz vplýva na nás samých. Účinky tejto pyramídy sú rôzne – presne v rámci tvrdenia, že pyramída dáva veci do stavu, v akom majú byť. Tu však nejde o vec, ale o človeka, ako takého. Vymenovať všetko s čím si závesná pyramída poradí je nad ľudské sily – stačí, ak spomeniem, že upravuje krvný tlak do normy a nezáleží, či ho máme vysoký, alebo nízky, odstraňuje chronické bolesti, psychické problémy, horúčku a všetky kožné choroby aj v pokročilom štádiu, skracuje čas liečby pri popáleninách, opuchoch, zlomeninách, pomliaždeninách, úspešne bojuje s tráviacimi problémami. Je toho naozaj veľa. No aj keď sa to nezdá, prioritou tejto pyramídy je náš zdravý spánok a pokojné sny. Spánok totiž sám o sebe lieči. Človek si to musí skúsiť, aby uveril.

Otázka na záver. Máte nejaký sen, alebo plány do budúcnosti?
Mám. Chcel by som vyrobiť veľkú exteriérovú liečivú pyramídu tak, aby sa do nej vošiel dospelý človek. A nie je to sen, pretože viem, že ju vyrobím. Veľmi sa na to teším.
Ďakujem za rozhovor

Samozrejme, že tento rozhovor je inšpiráciu nielen pre mňa, ale aj pre všetkých, ktorí by chceli vytvoriť niečo podobné a nevedia ako. Určite sa však opäť vynoria nové a nové otázky. Tomáš Štefanovič súhlasil so zverejnením svojho kontaktu v prípade, že sa budete chcieť niečo opýtať, alebo si rovno dáte zhotoviť pyramídu, generátor a podobne.

Tu sú kontakty:

Na otázky súvisiace s alternatívnou liečbou pomocou pyramíd rád zodpovie Radovan Babicrbabic@bioliecba.eu

Pripravovaná webová stránka s podrobnými informáciami o pyramídach a alternatívnej liečbe pyramidálnou energiou a možnosti zakúpenia produktov súvisiacich s touto liečbou: www.bioliecba.eu

Odkaz pre odborný projekt s technickými parametrami: http://goo.gl/dzbPj

Technické riešenie: Tomáš Štefanovič: stefanovictomasko@gmail.com

Foto: Archív Tomáša Štefanoviča © Autor si vyhradzuje právo zákazu šírenia fotografií z tohto príspevku bez jeho písomného či ústneho súhlasu podľa zákona č.618/2003 o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 2


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Marian (Neregistrovaný užívateľ) 27.04.2020 12:05
Marian

Pyramída vysiela energiu, píšu iné pramene dolu od vrchola. Liečivé kamene zase vyžarujú energiu zo seba.Tých 35 malých pyramíd a napríklad potraviny sú uložené nad vrcholmi týchto pyramíd? Tak kde je pravda?

Jaroslav Šťastný 03.05.2019 16:41
Jaroslav Šťastný

Rád bych se zeptal, jak je to se směrováním pyramídy v paneláku (jak známo faradayova klec). Vychýlení střelky na buzole se mění na rúzných místech v místnosti. Jak tedy nasměrovat pyramidu?
Předem děkuji za fungující info.

Tomas (Neregistrovaný užívateľ) 06.12.2015 19:31
Tomas
Ivan Nôta napísal:

Záložný link na prezretie .pdf súboru odborného projektu o pyramídach je na tejto adrese goo.gl/RzHhk

Ten odkaz uz tiez nefunguje.

Franto (Neregistrovaný užívateľ) 27.10.2015 15:51
Franto

ám malý osobný piramid. generator,5,5x6.5 cm-30 ks malých piramidiek.Neviem ako si ho
mám prikladať na telo/holé alebo na košelu/základňou alebo vrcholom.Chcel by som ho nosiť vo vačku.

Ivan Nôta 02.05.2013 21:34
Ivan Nôta
Ivan Nôta napísal:

Ospravedlňujem sa za dočasný výpadok odkazu na odborný projekt v .pdf. Na odstránení závady sa pracuje

Záložný link na prezretie .pdf súboru odborného projektu o pyramídach je na tejto adrese goo.gl/RzHhk

Ivan Nôta 02.05.2013 20:27
Ivan Nôta

Ospravedlňujem sa za dočasný výpadok odkazu na odborný projekt v .pdf. Na odstránení závady sa pracuje

Prihlásenie
 
 
Reklama