09.12.2020

Veľmi vierohodný a realistický kvetináč s imitáciou kôry stromu si dokážete vyrobiť sami a jednoduchým spôsobom. Získate tak nádherný interiérový dekor a jedinečný kúsok, ktorý nebude mať nikto iný. Veľkosť a tvar kvetináča si môžete pritom zvoliť podľa vašich želaní a potrieb. 

Postup

V miske zriedime lepidlo PVA s vodou v pomere 1:1.  Množstvo závisí od toho, aký veľký kvetináč chceme vytvoriť. V prípade, že nejde o priestorovo veľký kvetináč, vezmeme asi 13 papierových obrúskov, roztrháme ich na malé kúsky a namočíme do roztoku lepidla a vody.  Keď papierové ústrižky napučia od vlhkosti, vylejeme prebytočnú tekutinu, prípadne podľa potreby doplníme natrhané obrúsky.

Aby sme získali charakteristickú farbu dreva, pridáme do výslednej kaše moridlo alebo tmavohnedú akrylovú farbu.

Kašu dôkladne premiešame a môžeme ihneď nanášať. V podstate môžeme ako základ použiť všetko v tvare nádoby – starý črepník, kovovú plechovicu či sklo. Pri sklenenej nádobe však musíme natrieť z vonkajšej strany samostatne PVA lepidlo a necháme zaschnúť, aby nám hmota k nádobe priľnula.

Keď máme hmotu nanesenú, špáradlom urobíme rovnobežné pozdĺžne čiary po celej ploche nádoby. Necháme úplne vyschnúť (môže to trvať deň alebo dva, v závislosti od teploty a vlhkosti v miestnosti).

Keď je výrobok dobre zaschnutý, dokončujeme prácu maľovaním. Zmiešame oranžovú a bielu farbu a nanesieme na povrch suchým štetcom.

Nakoniec pridáme béžovú farbu, ktorú nanesieme rovnakým postupom.

Vznikne nám štýlová, krásna a jedinečná napodobenina kôry.

Foto: HomeCraft`s

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama