28.07.2015

Úspech a vysoká návštevnosť článku o papierových modeloch a vystrihovačkách nás podnietili k tomu, aby sme sa s vami podelili o vynikajúci darček priamo z Disneyho štúdií – 3D papierové modely toho najlepšieho, čo sa v Disneyho filmoch objavilo. Za všetkým stojí celkom nenápadná internetová stránka s názvom The Disney Experience.
Primárnym zámerom tohto webu je stať sa online zdrojom všetkého čo potrebujete ak chcete pridať dotyk digitálneho kúzla do svojho života a oživiť svoj počítač. Ponúka kurzory, ikony, tapety aj celé motívy plochy, ktoré sa prispôsobujú vašim požiadavkám, ďalej projekty a kurzy pre celú rodinu (napríklad sa môžete naučiť ukuchtiť Mickey Mouse lievance) a mnoho iného. Nás zaujala možnosť stiahnuť si, vytlačiť a zabávať sa s fantastickými papierovými 3D vystrihovačkami, ktoré nám budú denne pripomínať to najlepšie z Disneyho filmov a rozprávok. Tieto vystrihovačky sú úžasne realistické a – sú zadarmo. Jedinou podmienkou je, že si súbory na vystrihovanie stiahnete len pre vlastnú potrebu a nebudete ich predávať za peniaze.
Vystrihovačky sú v mnohých kategóriách od ľahkých až po najzložitejšie. My sme si pre vás vybrali kompas Jacka Sparrowa, známeho z filmu Piráti z Karibiku.

Ako získať model kompasu?

Cez TENTO ODKAZ sa dostanete priamo na stránku ponúkajúcu stiahnutie modelu vo formáte .pdf. Z toho je zrejmé, že na otvorenie súboru bude potrebné mať nainštalovaný Adobe Reader, alebo iný program na prezeranie PDF.
Inštrukcie:
Približne v strede stránky, ktorá sa vám po kliknutí na odkaz otvorí, nájdete dva linky na stiahnutie inštrukcií aj samotného modelu (vyznačené na fotografií v červenom rámčeku). Kliknutím na ne sa začne sťahovanie súborov do vášho počítača.

V prvom rade bude potrebné vytlačiť súbor compass_parts-1–3.pdf. na farebnej tlačiarni Odporúča sa tvrdší papier, alebo takzvaný fotopapier. Ak nie je iná možnosť, budete musieť tlačiť na kancelársky papier a potom ho podlepiť výkresom. Časti kompasu na vystrihnutie sú označené veľkými písmenami abecedy s orientačnými číslicami.

To, že sú inštrukcie v angličtine nevadí, pretože návod na vystrihovanie a lepenie je znázornený aj graficky s tým, že označuje diely, ktoré sa majú lepiť k sebe. Je však vítané, ak ovládate aspoň základy angličtiny – bude sa vám pracovať jednoduchšie.

A môžete začať strihať a lepiť. Toto je naozaj jednoduchý model. Ak sa vám podarí a zapáči, môžete si vybrať z mnohých ďalších 3D modelov. Kliknete na stránku s ponukou modelov a zvolíte si model – od šerifa Woodyho z „Príbehu hračiek“, cez Popoluškin zámok, ponorku Nautilus z „20 000 míľ pod morom“, „bleskového“ McQueena až po Snehulienku. Odporúčame pre začiatok sťahovať modely s označením TDE Original a Disney Approved, nakoľko sa dajú súbory stiahnuť priamo zo stránky. Pri ostatných modeloch vám bude trvať dlhšie, kým sa „preklikáte“ k požadovanému súboru.
Prajeme vám veľa šťastia pri vystrihovaní.

Foto: disneyexperien­ce.com,©Disne­y, autor

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama