05.11.2019

Kreativita ľudí nepozná hraníc a my vám dnes ukážeme ako si vyrobiť unikátnu sviečku, ktorá je výzorom takmer na nerozoznanie od fľaše nealkoholického nápoja.

Fľašková sviečka
Výroba takejto sviečky vôbec nie je zložitá a zvládne ju naozaj každý. Sviečku možno použiť tak v interiéri, ako v exteriéri. Základom na jej výrobu je plastová fľaša (0,5 alebo 0,35l litrová) a farebné zvyšky sviečok, ktoré nám zostali napríklad od Vianoc. Od farby vosku bude závisieť druh „nápoja“, ktorý bude sviečka symbolizovať . Ak máme napríklad hnedý – výsledkom bude cola. Pomôcť si však môžeme aj tak, že roztopíme biely vosk a dofarbíme ho väčším množstvom potravinárskeho farbiva vhodného tónu.

Foto – postup

V prvom kroku z starej panvici rozpustíme viac sviečok tak, aby sme získali cca niečo menej ako pol litra vosku.

Vosk nesmieme nalievať do plastovej Fľaše za úplného horúca, lebo by sme ju zdeformovali, preto musíme počkať, kým bude ešte tekutý, ale nie vriaci. Keďže nám vo vosku ostali pôvodné zvyšky knôtu a v mnohých prípadoch aj poisťovacie pliešky, nalejeme tento opatrne cez kovové sitko a lievik do pripravenej fľaše. Nenalievame do plna. ale necháme od hrdla pár centimetrov voľného priestoru.

Teraz budeme musieť konať rýchlo. Priam „za horúca“. Zoberieme vopred pripravený knôt, na ktorého jeden koniec sme pevne priviazali malú kovovú maticu, ktorá prejde hrdlom fľaše. Knôt do sviečok sa bežne dá kúpiť v obchodných sieťach s hobby predmetmi. Nesmieme zabudnúť, že knôt musí byť dostatočne dlhý. Taký, aby aj s uviazanou skrutkou bol o pár centimetrov dlhší, ako výška fľaše. Knôt vložíme maticou cez hrdlo a ponoríme do ešte stále tekutého vosku.

Opačnú stranu knôtu upevníme o špáradlo a toto položíme na hrdlo fľaše tak, aby bol knôt v strede hrdla. Chvíľu počkáme, kým vosk vo vrchnej časti fľaše nezatuhne. Medzitým si roztopíme biely vosk bez farbív a tento nalejeme do fľaše až po jej vrch. Knôt vrátime späť aj so špáradlom.

Aj keď by sa na prvý pohľad zdalo, že vosk vychladne celkom rýchlo, nie je to až taká pravda. Dajte mu hodinku až dve, aby sa tak stalo. Potom celú fľašu vložíme na pár minút do mraziaku. Netreba na dlho.
Chlad v mraziaku spôsobí, že sa nám pri ďalšej manipulácií nebude vosk lepiť o bočnú stranu fľaše. Túto stranu opatrne nadrežeme ostrým vylamovacím nožom.

Obal opatrne odstránime. Musíme ju narezať na viacerých miestach, aby nám šla práca ľahšie.
Na záver nalepíme na sviečku pôvodnú etiketu.

Takýmto spôsobom si môžeme vyrobiť rôzne varianty fľaškových sviečok.

Foto: 5-minute crafts

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama