17.07.2020

Dnes vám prinášame vynikajúci nápad na výrobu záhradnej dekorácie za zlomok ceny, za ktorú sa dajú kúpiť v záhradných centrách.
Betónové kvetináče v najrôznejších tvaroch a dizajnových vyhotoveniach sú už niekoľko rokov hitom našich záhrad aj keď pre mnohých sú vrcholom gýčovosti. Na „opačnej strane barikády“ stoja záhradkári, ktorí na tieto dekorácie nedajú dopustiť. Topkou medzi nimi sú kvetináče v tvare topánky. Sú vynikajúce na drobné rastliny a skalné ruže a pri vchode do domu či v záhradke vyzerajú úžasne. Okrem toho sú trvácne a nepôsobia umelo. Ich jedinou nevýhodou je cena, ktorá sa nezriedka vyšplhá nad 20€ za jeden kus. My vás naučíme, ako si ich poľahky vyrobíte doma vlastnými rukami a navyše za zlomok ceny.

Čo budeme potrebovať?

Predovšetkým staré, zodraté alebo pokazené topánky. Úspešne však môžeme použiť aj čižmičky, pracovné topánky – baganče či tenisky. Ďalej budeme potrebovať jemnú betónovú zmes. My by sme však skôr odporúčali flexibilné lepidlo z cementovej zmesi na lepenie obkladov – nielenže je jemné, ale vydrží všetky extrémne podmienky – od vlhkosti až po mrazy. Na rozmiešanie tejto zmesi využijeme väčšiu nádobu, do ktorej sa nám vmestí stará topánka. Dôležité sú tiež gumové pracovné rukavice.

Postup

Podľa návodu si zamiešame dostatočné množstvo flexibilného lepidla, ktoré necháme cca 5 minút postáť. Medzitým vložíme do pripravenej nádoby očistenú starú či pokazenú topánku a po uplynutí stanoveného času na ňu vylejeme flexibilné lepidlo.

Pomocou gumených rukavíc „vtlačíme“ flexibilné lepidlo do všetkých záhybov topánky a aj do jej vnútra.

Zvlášť si dávame pozor na šnúrky a na najmäkšie časti topánky. Jednoducho povedané – topánka musí flexibilným lepidlom „nasiaknuť“. Keď sme si istí, že sme všetko vymazali lepidlom dôkladne, opatrne vytiahneme topánku a položíme napríklad na vhodný kus polystyrénu, preglejku ale aj pracovný stôl, na ktorý sme položili fóliu či alobal a topánku necháme uschnúť.

V čase, keď je už lepidlo tvrdé, ale ešte nie úplne vytvrdnuté, môžeme jemne vyhladiť povrch betónu (lepidla) mokrou špongiou, prípadne nožom odstránime kúsky, ktoré sa nám možno vytvorili pri podrážke topánky. na zahladenie môžeme tiež použiť jemný brúsny papier. Po dokonalom vytvrdnutí máme na svete vlastný betónový topánkový kvetináč.

Foto: 5-minute crafts

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama