01.10.2020
(Platená inzercia)

Určite to poznáte. Potrebujete doma zapojiť svietidlo na káble visiace zo stropu, či zapnúť do elektriky bodové osvetlenie, a to hlavne rýchlo a bez zbytočnej námahy či neporiadku. Prax nie je to jediné, čo k tomu treba. Potrebujete aj správne elektrické súčiastky, so zapojením ktorých budete mať minimálne starosti.

Poďte to skúsiť s bezpečným a pohodlným systémom svorkovníc Wago, s ktorým zvládnete všetky tieto a podobné situácie naozaj hravo.

Svorkovnice pre domácich majstrov

Ak ste domáci kutil, určite viete, že svorkovnice sú pre takéto úlohy vhodným riešením. A aj napriek tomu, že nemáte všetci vždy odborné skúsenosti, svorkovnice, alebo inak nazývané konektory či pripojovacie prvky, vám s napájacími problémami hravo pomôžu. Svorkovnice udržiavajú spojenia vodičov bezpečné a drôty dobre organizované.

V ponuke sú rôzne typy svoriek, a ak naozaj nepatríte k úplným odborníkom, je veľmi ťažké si vybrať. Svorky Wago s označením 221 alebo 222 sú určené i pre amatérov a dokážu vám pomôcť hravo vyriešiť akýkoľvek napájací problém. Pomocou svoriek spojíte aj rôzne druhy vodičov, a to bez väčších prekážok.

A ak chcete, aby svorky držali pevne na mieste, je potrebné ich upevniť do držiaka, ktorý uchytíte tak, aby nezavadzal, a všetko máte hotové.

Montážny adaptér pre 5-vodičové svorkovnice

Také jednoduché použitie, že ho zvládnu aj amatéri

elektronické súčiastky v dome sa väčšinou starajú muži alebo inštalatéri. Avšak bez ohľadu na to, kto sa tejto práci rozumie najlepšie, so svorkami to bude pohodlné a rýchlejšie.

Kontrolné meradlo svorkovnice Wago série 221

Či už chcete zapojiť zvonček alebo osvetlenie, svorky Wagosérie 221 a 222 majú tak jednoduché použitie, že na ňom skutočne nie je čo pokaziť. Jednoducho odizolujete kábel podľa mierky na svorkovnici (221 má kontrolné meradlo na bočnej strane a 222 ho má zospodu), nadvihnete páčku, vložíte odizolovaný vodič a spustíte páčku. Všetko bez zbytočného neporiadku, uťahovania a uvoľňovania skrutiek, a hlavne za pár minút.

Prečo zvoliť svorkovnice série 221 a 222?

Je dôležité si uvedomiť, že séria 221 je modernizovanou verziou staršej série 222.

Svorky 222 súveľmi všestranné a vhodné pre širokú škálu veľkostí pevných, lankových a pružných medených vodičov. Sú o 30 % rýchlejšie na zapájanieako klasické typy svoriek. Táto séria ponúka 3 varianty: 2, 3 a 5-vstupové spájacie konektory.

Aby ste vedeli, že všetko funguje ako má, je potrebné urobiť skúšku. Testovanie je umožnené cez testovací otvor, ktorý je na konci svorky oproti vstupu drôtov.

Výrobca Wago cez svojich distribútorov prináša na trh sériu 221s novými štandardmi. Svorky tejto série sú o 40 % menšie ako predošlý model a ergonomickejšie ako ich predchodkyne zo série 222.
Nové konektory pre elektrické inštalácie môžete využívať na spojenie pevných, lankových a jemných lankových drôtov. Vďaka sérii 221 viete vodiče spojiť rýchlejšie, oveľa spoľahlivejšie a hlavne ušetríte priestor.

V porovnaní so sériou 222 vám stačí vynaložiť menšie úsilie, aby ste páčku otvorili a zatvorili. Vďaka priehľadnému krytu dokážete jednoducho skontrolovať, či máte drôt správne zastrčený.
Na výber máte 2 testovacie vstupy, jeden z prednej strany, tam kde vchádzajú vodiče, a druhý zo zadnej strany svorky.

Tak čo poviete? Nevyskúšate s nimi konečne zapojiť toľko odkladaný vchodový zvonček alebo vysnívané bodové osvetlenie?

Zdroj obrázkov: www.sos.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama