01.02.2021

Praktická kancelária na prácu z domu by sa viacerým hodila, hlavne teraz, keď mnohí pracujeme systémom „home office“. Ako však získať pre ňu priestor, keď máme v dome či byte len pár izieb a prerábka niektorej z nich nepripadá do úvahy?
Možno sa inšpirujete nasledujúcimi fotografiami.
Že nemáte izbu navyše? Nevadí. Z jednej miestnosti je možné vyrobiť miestnosti dve – napríklad menšiu obývaciu izbu a domácu kanceláriu v jednom. Príklad takejto prestavby uvidíte na nasledujúcich obrázkoch. Je to ozajstná výzva pre domácich majstrov.

Dom mal jednu obývaciu izbu, ktorá sa plánovala prerobiť na domácu kanceláriu + malú obývaciu izbu. Výhodou bolo, že sa v nej nachádzalo viac okien a tak po ukončení prestavby nebola žiadna z miestností ochudobnená o svetlo.
Približný pohľad na budúcu kanceláriu bol vymodelovaný v aplikácii Autodesk Fusion 360. Je teda celkom výhodné, ak budúci staviteľ ovláda nejaký grafický program na vytváranie 3D architektonických modelov. Nie je to však nutné.

Existuje množstvo stavbárov – domácich majstrov, ktorí si takéto plány vedia dať na papier sami. Ak patríte medzi nich, máte vyhraté.

Berte, prosím nasledujúce fotografie, ako inšpiráciu. Všetky rozmery budete musieť prispôsobiť vášmu priestoru v obývačke, prípadne izbe, kde chcete svoju kanceláriu mať.
Dvere budú posuvné, aby otváraním nezmenšovali funkčnosť priestoru. Obklad je zo sadrokartónu.

Fotografické inšpirácie

Kancelársky priestor bol označený modrou páskou na podlahe a rovnako tak na strope.

Na prácu je potrebné zakúpiť si hlavne rezivo na konštrukciu a preglejku v prípade, že si sami vyrobíte aj pracovnú dosku so skrinkami.

Foto: boredpanda.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama