20.09.2019

Dnes vám ukážeme fotonávod na výrobu praktického balkónového baru.

Možnosť sedieť na balkóne a vychutnávať si šálku dobrej kávy patrí k populárnym zmyslovým a neopísateľným pocitom. Ak je váš balkón primalý a stolík by vám na ňom zavadzal, máme pre vás nápad za milión – balkónový bar. Tento funkčný kus exteriérového nábytku je vynikajúcim riešením pri hľadaní spôsobov, ako ušetriť priestor.
Balkón – bar má jednoduchú štruktúru, ktorá umožňuje použiť ho nielen na balkón ale tiež terasu či prakticky všade, kde je vodorovné zábradlie. Jeho praktickosť je nepopierateľná a je perfektný pre malé terasy a balkóny.
Jeho príbeh sa začal nápadom spoločnosti Balkon Bar z Holandska, ktorá vyvinula netradičný kus nábytku, určený pre stiesnené priestory, ktorý sa dá namontovať priamo k zábradliu a úspešne ho začal predávať nielen doma ale aj vo svete. No keďže jeho domáca výroba nie je vôbec zložitá, prečo neušetriť peniaze a nevyrobiť si ho doma?

Materiály

Všetko čo potrebujeme sa dá kúpiť v železiarstve a u stolárov. Rozmery drevených prvkov a hlavne ich dĺžku prispôsobujeme dĺžke zábradlia. Budeme teda potrebovať:
2 kovové profily v tvare dvojitého L, ktoré sa dajú vyrobiť (ohnúť) aj z hrubšej kovovej pásoviny. Ich najdlhšia časť bude tvoriť držiak pre „stôl“ baru. Musí byť teda širšia ako 20 centimetrov.
4 drevené ohobľované dosky rovnakej dĺžky. Ich šírka závisí od našich potrieb a naplánovanej veľkosti stola. Dve budú užšie a budú tvoriť hornú zadnú a dolnú prednú bočnicu . Súčet šírky ostatných dvoch dosiek by nemal byť širší ako dĺžka kovového profilu.
Štyri skrutky s metrickým závitom a zápustnou hlavou, ktoré by mali mať dĺžku tak veľkú, aby presahovali kovovú časť zábradlia a k nim štyri krídlové matice a štyri obyčajné matice.
16 skrutiek do dreva vhodnej dĺžky
2 obdĺžniky zo silnejšieho kovu s dierami na prevlečenie cez zaisťovacie skrutky.

Postup

Nosné profily majú zvyčajne predvŕtané dvojice dier na ohnutých koncoch. Ak tam nie sú, budeme ich musieť navŕtať my tak, aby cez ne prešli skrutky do dreva. Zároveň na dlhých stranách vyvŕtame ďalšie štyri otvory, cez ktoré budú uchytené širšie dosky barového pultu. Tak isto musíme do profilov vyvŕtať po dva väčšie otvory pre skrutky so zapustenými hlavami a rovnako tak rozšíriť časť na ich zapustenie.

Ku kratšej časti priskrutkujeme užšiu dosku tak, aby sme pod ňu ukryli konce kovových profilov. Ohnutá strana profilu by mala vyčnievať 5mm smerom von. Dvojice skrutiek do dreva poriadne utiahneme.

Do otvorov vložíme dlhé upevňovacie skrutky so zapustenými hlavami a z druhej strany ich pevne dotiahneme maticami. Teraz môžeme skrutkami do dreva pripevniť širšie dosky.

Nakoniec priskrutkujeme čelovú dosku.

Ak chceme, môžeme drevené časti nášho baru namoriť či nalakovať. Nakoniec nás čaká primontovať bar ku zábradliu. Je to jednoduché. Použijeme k tomu zaisťovacie kovové obdĺžniky, ktoré prevliečieme cez skrutky a zaistíme napevno krídlovými maticami.

Balkón – bar môžeme v skutočnosti využiť mnohými spôsobmi. V dopoludňajších hodinách ako stojan na šálku kávy, v popoludňajších zasa na malé občerstvenie. Častokrát sa však dá využiť aj ako praktický stojan na malé kvetináče alebo iné ozdoby terasy.
Nepochybne sa jedná o naozaj kvalitné riešenie pre váš balkón.

Foto: Balkon Bar, autor, dachaproekt.ru

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama