19.11.2020

Imitáciu malého vianočného stromčeka si môžete vyrobiť z prútikov stromov. Vo fotonávode vám vysvetlíme postup.
.<>

Ako na to?

Aby ste si zhotovili neobvyklý vianočný stromček budete potrebovať tenké vetvičky, ideálne sú vŕbové prútiky. Každý z nich by mal mať dĺžku aspoň 40 cm. Základom pre výrobu novoročného dekoru bude lepenkový kužeľ vysoký 30 cm s priemerom základne 10 cm. Ten zlepte napevno buď lepidlom, alebo pomocou lepiacej pásky.

Naplňte kužeľ útržkami novín, ktoré umožnia lepenke lepšie absorbovať vlhkosť z vetvičiek.
Na vytvorenie kužeľového tvaru vianočného stromčeka budete potrebovať kancelárske gumičky. Pomocou nich spojíte konáre. Upozor­ňujeme, že spodok konárov by mal byť zarovnaný.
Narezané konáre položte na kartónový kužeľ a zaistite gumičkami. Rov­nomerne rozložte vetvy po kuželi, aby prútiky boli rozložené v potrebnom tvare a nechajte kužeľ na suchom mieste 2–3 dni.

Na zdobenie vianočného stromčeka sú vhodné absolútne akékoľvek dekoratívne prvky: šišky, darčeky, gule, sušené či umelé kvety, prírodné materiály.

Keď sú vetvičky dobre suché, opatrne ich vyberte z kornúta. Samozrejme, nezostanú v kužeľovom tvare, ale gumičky im nedovolia rozpadnúť sa.
Na výrobu základne vianočného stromčeka si pripravte pásik z lepenky s rozmermi 30 cm x 5 cm.
Kartónový krúžok dekorujte nalepením vrecoviny. Krúžok pripevnite na odrezok (mini klátik) stromu s vhodným priemerom.

Na vrch stojana opatrne „natiahnite“ polotovar z vetvičiek. Na­rovnajte konáre a pripevnite ich k stojanu horúcim lepidlom. Spodná časť vianočného stromčeka nemusí byť ozdobená len vrecovinou. Tá bude vykonávať nielen dekoratívnu, ale aj posilňovaciu funkciu, môžete však k nej pripojiť povrázky, stužky, čipku a podobne.
Pomocou lepidla pripevnite šnúrku alebo hrubší povrázok k horným vetvám stromu a okolo kužeľa urobte niekoľko závitov. Spodnú časť pripevnite ku konárikom opäť horúcim lepidlom.

Ozdobte strom pomocou dekoratívnych prvkov, ktoré máte nachystané.

Ilúziu mrazu a snehu môžete vytvoriť bielou akrylovou farbou. Stačí špongiu namočiť do malého množstva farby a jemne „poprášiť bielou“ vianočný stromček.
Táto dekorácia je veľmi neobvyklá a štýlová. A čo je najdôležitejšie, môže sa používať ako vianočný dekor po mnoho rokov po sebe.

Zdroj: Tsvoric

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama