10.06.2014
(Platená inzercia)

Základnou vlastnosťou dobrého komína je určite jeho ťah, ktorý je nevyhnutný pre správne fungovanie. Spaliny sa odvádzajú efektívne mimo obývacie priestory. Musia byť však bezpečne a hygienicky odvedené cez strechu, inak by sa mohli dostať späť do domu. Hovorí sa, že kominári nosia šťastie a hoci tých tradičných už zazriete iba zriedka, predsa sú tu stále, ochotní pomôcť. Šťastie spočíva i v kvalite dobre odvedenej práce. Získate tak istotu, že sa Vám strecha nevznieti.

Vymeňte starý systém za nový!

Väčšina starších domov má komíny náchylné na tvorbu trhlín, ktoré vznikajú predovšetkým vplyvom veľkých teplotných rozdielov. Samotná odolnosť voči teplotám je nedostatočná na to, aby komíny spĺňali svoju úlohu plnohodnotne a pri vyhorení sadzí tak vzniká pomerne veľké riziko nebezpečenstva. Klasické komíny s hliníkovou vložkou sú už dnes nemoderné a nahradili ich komíny, ktoré tvoria akúsi súčasť celého komplexu domu a dokonale doň zapadajú. Vykurovacia sústava je tak jednotná, čo prospieva celému systému.

Zvýšiť bezpečnosť a kvalitu komína môžete pravidelnou starostlivosťou. Kontrola či údržba by nemala byť len frázou, ktorú nemusíte dodržiavať. Zlý komín stojí neraz i za nepríjemnými zdravotnými problémami. Na údržbu a čistenie komínov dozerá aj štát svojimi legislatívnymi opatreniami. Nejde teda iba o osobnú zodpovednosť a svedomie, ale i snahu predísť sankciám. Výsledkom kontroly od profesionálneho pracovníka je vždy revízna správa, ktorá informuje o preverení komína spôsobilým technikom.
Pokiaľ si trúfate skúsiť kominárske remeslo na vlastnej koži, dôležité rady nájdete aj na:
ireceptar.cz/domov-a-bydleni/energie-a-vytapeni/cim-svepomoci-cistit-komin-a-jak-casto/
urobsisam.top­ky.sk/stavba-domu/stavebny-material/pribudaju-poziare-starajte-sa-o-komin

Obstarajte si jednotku na trhu

Púšťate sa do novostavby, alebo plánujete rozsiahlejšiu rekonštrukciu? Mali by ste uvažovať nad skutočne kvalitnými komínmi, ktoré odolajú aj náročnejším podmienkam a ich bezproblémovú činnosť si veľmi rýchlo obľúbite. Kvalitné komíny sa vyznačujú trojvrstvovým prevedením. Samozrejmosťou takýchto komínov je možnosť napojenia niekoľkých typov spotrebičov vo Vašej domácnosti. Spotrebiče na kvapalné, plynné či tuhé palivá s prirodzeným ťahom takýto komín bez akýchkoľvek problémov zvládne. Pre skutočne profesionálnu výstavbu komína by ste nemali váhať nad možnosťou zveriť výstavbu do rúk profesionálov. Firma Prespor predstavuje práve ten tím ľudí, ktorí sa postará o to, aby ste mali komín správne navrhnutý a všetky škodliviny a spaliny boli efektívne odvádzané do atmosféry. Pracuje podľa moderných postupov a využíva inovatívne technológie.

Určite by ste chceli lepšie spoznať komínový systém, ktorého úlohou je bezpečné odvádzanie spomínaných spalín. Šamotové vložky, tepelná izolácia či komínové tvárnice – to sú hlavné časti trojvrstvového komína, ktorý odvádza skutočne skvelú prácu. Vlhkosť v telese nehrozí, pretože je tu zadné vetranie, ktoré sa dnes považuje za nevyhnutné.
Komín tvorí pevnú súčasť každého domu či príbytku. Avšak, nie každý komín je spôsobilý, aby spĺňal svoj účel bezchybne, a pritom boli dodržané všetky potrebné kritériá a nároky. Rozhodne treba dbať na to, aby sa všetky toxíny a škodlivé látky, ktoré prúdia komínom, nezachytávali vo Vašom obydlí.
Prajeme Vám, aby ste sa aj dnes mohli spoľahnúť na šťastie, ktoré prinášajú moderní majstri kominári.

Obrázky: kominar.sk, kominyprespor.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama