08.09.2020

Pre mnohých je výlet mimo mesto spojený s ohňom a jedlom na ňom pripraveným. Na varenie, pečenie aj grilovanie v prírode je možné kúpiť si najrôznejšie druhy grilov a podobných trampských zariadení. Alebo existuje ešte jedna možnosť – vyrobiť si jednoduchý gril vlastnými rukami. Existuje množstvo domácich kutilov, ktorí vedia vo svoj prospech využiť čokoľvek. A vôbec nejde pritom o to, že sa ušetria peniaze, skôr o pocit s dobre vykonanej práce, ktorá skvelo poslúži. Z takéhoto súdka je aj jednoduchý gril s nášho návodu. Je praktický, skladací a jeho výroba je veľmi rýchla. Základom je starý rošt z vyradenej rúry na pečenie. Na takomto grile môžete pohodlne nielen piecť mäso, ale tiež variť vodu v menších plechových nádobách.

Postup

Pred začatím prác musí byť starý rošt čistý, zbavený mastnôt a pripálenín. Ak tomu tak nie je, môžeme ho vyčistiť pomocou špeciálnych prípravkov, alebo použijeme obyčajnú drôtenú kefu.
V prvom kroku prerežeme pílkou na železo pozdĺž rošt tak, aby sme získali dva identické diely. Na jednej časti pri mriežke na mieste rezu nám ostanú dva krátke kovové konce – odpílime aj tie.

Ďalej potrebujeme dve matice podľa hrúbky kovových tyčiek roštu. Matice pevne po jednej upneme do zveráka a na jednej časti prepílime. Pomocou kovového sekáča trochu miesto rezu rozšírime. To isté urobíme s druhou maticou.

Teraz pomocou matíc pripevníme 2 časti roštu k sebe. Obidve časti roštu prepcháme cez napílený a rozšírený rez matice a túto časť potom sklepeme kladivom alebo stlačíme kliešťami, aby nám cez rez rošt nevypadol.

Základňa je pripravená, teraz musíme pripraviť nohy grilu. Za týmto účelom zoberieme 4 kovové tyčky, v našom prípade – 8 mm hrúbky a 100 mm dĺžky. Tyče musia byť pilníkom opracované do špicu na jednom konci.

Z opačného konca musia byť tyče ploché, to dosiahneme napríklad brúsením pilníkom. Potom vyvŕtame malé diery v týchto častiach tyčí.

Z tenkého plechu si vyrobíme malé svorky, v ktorých tiež prevŕtame diery.

Teraz stačí už len pripevniť svorkami nožičky ku grilu, gril poskladať a môžeme ho ísť ihneď niekam do prírody vyskúšať.

01.png

Foto: Youtube Musiy4uk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama