29.09.2020

Príjemný dekoratívny panel s jesennou náladou dokonale vyzdobí váš domov s nástupom chladného počasia.  Ponúkame vám jednoduchý návod na jeho výrobu. Tento návod sa dá využiť aj v škole – je tematický, veľmi jednoduchý a zároveň originálny. Deti určite zaujme.

Materiály a foto postup

Na prácu potrebujete lepenku. Odrežte tri dlhé pásy s rozmermi uvedenými na obrázku. Pripravte si tiež 24 cm širokú základňu s výškou 30cm.

Prilepte pásy na základňu. Keďže tieto budú napodobňovať plotové dosky lepte ich tak, aby boli medzi nimi medzery a na jednej strane pásikov urobte malé oblúky so zárezmi.

Na vyrovnanie povrchu nalepte obyčajné obrúsky lepidlom PVA spredu aj zo zadu tak, ako sa to robí napríklad pri dekupáži. Nechajte panel vyschnúť.

Naneste na prednú stranu s plotovými „doskami“ stolársky tmel zmiešaný s PVA lepidlom.

A pomocou drevenej špajdle / špáradla urobte pruhy, ktoré simulujú kresbu dreva. Nechajte úplne zaschnúť. V závislosti od použitého tmelu to môže trvať dlhšie. Ideálne je nechať panel „odpočívať“ cez noc.

Naneste na prednú časť farbu na drevo.

Z vrecoviny urobte malú taštičku. Môžete k nej pridať dekor: nápis, gombíky atď. Tiež pripevnite lano (jutu), aby bolo možné celý výtvor zavesiť na stenu.

Do vrecka umiestnite rôzne jesenné ozdoby: umelé kvety, ovocie a zeleninu atď. Pomôžte si tavnou pištoľou, aby dekor vrecúška dobre držal a po čase nevypadol/neod­padol.

Očarujúci jesenný panel je hotový.

Foto: Kitty Ideas

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama