16.12.2019
(Platená inzercia)

Koráliky rôznych tvarov a veľkostí sa v posledných rokoch tešia pozornosti mnohých módnych dizajnérov. Ak patríte medzi tie ženy, ktoré oslovili práve šperky z korálikov, nemusíte ich kupovať. Môžete si ich jednoducho vyrobiť aj sama.

Čo je to korálkovanie

Korálkovanie je výroba šperkov, ozdôb a dekorácií z korálikov. Hotové výrobky môžete pokojne nosiť ako módny doplnok, vyzdobiť nimi byt, vianočný stromček alebo niekoho obdarovať. Výroba jednoduchých kúskov pritom vôbec nie je zložitá. Zvládnete ju aj vtedy, ak nemáte vytvorený vzťah k ručným prácam či domácemu tvoreniu.

Pestrosť, ktorá vás očarí

Rokajlové, fúkané, stláčané, vinuté, kovové aj drevené koráliky — to je len začiatok zoznamu pestrej ponuky materiálu, ktorý je na výrobu vlastných šperkov na trhu k dispozícii. Vďaka tomu je možné z korálikov vyrobiť nekonečné množstvo rozličných kúskov bižutérie aj dekorácií. Ozdobená bižutériou vlastnej výroby budete navyše vždy vyzerať jedinečne.

Ako získať návody na korálkovanie

Ak ste doteraz korálkovanie nevyskúšali, vyberte si na začiatok niečo jednoduchšie. Napríklad náramok alebo náhrdelník z drevených korálikov. Výroba jednoduchých šperkov vám zaberie len niekoľko desiatok minút. Neskôr sa možno rozhodnete aj pre zložitejšie kúsky. Všetky rady „ako na to“ vám poskytnú návody na korálkovanie. V návodoch na korálkovanie nájdete presný popis postupu práce, zoznam potrebného materiálu a hlavne mnoho inšpirácií na výrobky z korálikov.

Čo budete potrebovať

Na začiatok vás čaká nákup potrebného materiálu. Budete potrebovať navliekací materiál, koráliky, keltovacie a štipacie kliešte, koncovky na návlekový materiál. Koráliky budete navliekať podľa typu šperku na pamäťový drôt, nylonové lanko, šnúrku alebo silon.

Všetko potrebné nakúpite v e-shope České korálky. V ponuke e-shopu nájdete mnoho druhov korálikov, bižutérne komponenty aj návlekový materiál. Nakúpite tu tiež potrebné pomôcky, ako sú kliešte, nožnice a darčekové krabičky na šperky. Obchod České korálky má vo svojom sortimente tiež modelovacie hmoty, umelecké farby, komponenty a kamene značiek Swarovski a Preciosa. Aby sme nezostali len pri výpočte tovaru obchodu, musíme spomenúť jedinečnú tvorivú atmosféru, ktorá vládne na jeho stránkach. Už od prvého kliknutia budete mať iste chuť niečo nové si vytvoriť a korálkovanie sa tak stane obľúbenou činnosťou aj pre vaše zimné večery.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama