12.02.2015

V našej minisérií o kreatívnom recyklovaní pokračujeme v odľahčenejšom duchu a predstavíme si RECYVECI, o ktorých by ste možno povedali, že nebudú fungovať. Opak je pravdou.
Pri pohľade na hŕbu nepotrebných zbytočností, starých kusov nábytku, strojov aj prístrojov, ktorých máte plnú povalu, garáž, kôlňu a podobne vás určite často napadne, že najlepším riešením bude zbaviť sa ich. Sú však ľudia, ktorým práve takéto „stariny“ vôbec neprekážajú a snažia sa z nich vytvoriť niečo nové. Posúďte sami, či sa im to darí.

Rebríková knižnica

Starý rebrík, ktorý doslúžil je možno veľmi netradične premeniť na akúsi knižnicu. Postačí ho prerezať napoly a v tvare L prichytiť pevne k stenám rohu izby v dostatočnej vzdialenosti od nich.

Drevené rozkladacie stoličky ako náhrada skrine

Vo víkendových domčekoch a v menších miestnostiach, ktoré sú využívané len sezónne býva často problém s priestorom. Kam uskladniť veci a oblečenie? Skrine nie sú riešením. Zaberú veľa miesta a okrem toho by bol naozaj problém účelne ich naplniť. Na obrázkoch vidíte jeden z nápadov, kedy je možné na stenu zavesiť staré drevené rozkladacie stoličky v ľubovoľnom množstve, ktoré sa dajú používať podľa potreby.

Hrable ako barový držiak na poháre

Staručké kovanie hrablí môžeme „oživiť" tak, že k nim kúpime novú násadu a hrabeme ďalej. Alebo z nich vytvoríme pomôcku do kútika s alkoholickými nápojmi. Najmä na vidieckej chalupe v sedliackom štýle vynikne takýto držiak na poháre priam ako originálny doplnok. Zruční domáci majstri môžu zo sedla pre drevenú násadu vyformovať stojan na sviečku a romantika bude dokonalá.

Poštová schránka zo starého počítača

Fantázia „kutilov – recyklovačov“ naozaj nepozná hranice. Kedysi sa vo vnútri tejto schránky nachádzalo množstvo káblov a elektroniky. Dnes je prázdna a čaká na príchod poštárky.

Lego kľúče

Deti rastú a pomaly ich prestávajú baviť kedysi obľúbené hračky. Možno by ste ich aj dali známym (myslím tie hračky), no napríklad z Lega už chýba množstvo elementov. Ak však do malých a úzkych obdĺžnikov z Lega vyvŕtame otvory a väčšiu dosku z tejto stavebnice pripevníme napríklad na stenu v chodbe, budeme mať zaujímavé miesto na odkladanie kľúčov a netradičné kľúčenky.

Stropný vešiak na kuchynské pomôcky

A opäť sme na chalupe. Čoraz populárnejšie stropné konštrukcie, ktoré slúžia v kuchyni na zavesenie pomôcok a riadu môžeme vyrobiť do nášho chalupárskeho príbytku zo starého bicyklového kolesa.

CD miniparenisko

Keď príde budúca jar, môžete vyskúšať minipareniská, ktoré sa dajú vytvoriť zo starých CD obalov z priesvitnej umelej hmoty. Z obalov odstránime nepotrebné časti (papierové booklety a tiež čiernu plastovú časť). Potom z nich zlepíme pomocou priesvitnej lepiacej pásky miniparenisko. Ak na jednom z obalov ponecháme čiernu plastovú časť, budeme môcť ňou chrániť rastliny proti prudkému slnku.

Pohárové svietniky

Často sa stáva, že sa nám z pohárov na dlhej stonke odlomia nožičky a zvyčajne skončia v odpadkovom koši. Nevyhadzujte ich. Môžeme z nich vytvoriť krásne svietniky, ktoré sa dajú zapichnúť do kvetináča, či priamo do zeme v kvetinovom záhone našej záhrady. Sklo ochráni sviečku pred vetrom a my sa môžeme oddávať naozaj romantickým večerom s netradičným osvetlením.

Kúpeľňové kufrozrkadlo

Stačí naozaj len trochu zručnosti a my si môžeme zo starého kufra vyhotoviť do kúpelne netradičné zrkadlo s odkladacím boxom a poličkami.

Foto: infoniac.ru

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama