11.12.2019

Podčiarknuť krásnu atmosféru Vianoc môžeme aj špeciálnym vonkajším osvetlením. Nemusíme ho kupovať v obchodoch – poľahky si ho vieme vyrobiť sami. Projekty „urob si sám“ sú aj v dnešnej dobe veľmi žiadané a populárne. Veď to, čo si vyrobíte vlastnými rukami je jedinečné, originálne a navyše zaručene pritiahne pozornosť. Dnes vás naučíme, ako si jednoducho vyrobiť kúzelné vianočné svetlá pred váš dom. Nepotrebujeme k tomu žiarovky ani elektrický prúd. Výsledok závisí len od našej šikovnosti.

Potreby

Budeme potrebovať väčší sklenený pohár, bielu a zlatú (príp.bronzovú či striebornú) akrylovú farbu, vosk, sviečkový knôt, soľ, štetec, vetvičku z ihličnatého stromu, šišku, tenký ohybný drôt, malú špongiu na umývanie riadu.

Postup

Sklenený pohár dôkladne umyjeme, odmastíme a necháme vysušiť. Pomocou malej špongie na riad aplikujeme na hrdlo pohára a jeho dno bielu akrylovú farbu tak, aby pripomínala námrazu. Šikovnejší môžu namiesto farby prilepiť na sklo kryštáliky cukru či soli:

Na steny pohára namaľujeme bielou akrylovou farbou niekoľko (4 – 5) snehových vločiek. Pomôcť si môžeme šablónami, ktoré si vopred nakreslíme na papier, ten vložíme do pohára a podľa nich vločky namaľujeme:

Takto dekorovaný sklenený pohár necháme dôkladne vysušiť. Potom na jeho dno nasypeme dostatočne hrubú vrstvu kuchynskej soli. Na soľ uložíme drobné kúsky ihličnatých konárikov a do zadnej časti šišku, ktorú môžeme natrieť zlatou, bronzovou či striebornou akrylovou farbou. Sviečky si vyrobíme z orechových škrupiniek, vosku a knôtov. Škrupinky natrieme z vonkajšej strany zlatou farbou.

Kúzelné vianočné osvetlenie je hotové. Po zapálení sviečok vydáva romantické svetlo a perfektne sa vyníma napríklad na schodoch, ktoré vedú k dverám vášho domu.

Foto: stranamasterov.ru

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama