29.11.2017

Chcete mať tento rok vianočnú výzdobu štýlovú a pritom netradičnú? Vyskúšajte náš návod na malý stromček, pri ktorého výrobe hrajú prím prírodné materiály. Je prekrásny.

Hoci žijeme v modernej uponáhľanej dobe, kedy si môžeme kúpiť v podstate čokoľvek, snaží sa veľká časť ľudí vracať nielen k tradíciám, ale aj k domácej výrobe vianočných dekorácií . Nie je to nič zložité, vyzerá to veľmi milo a získate tak unikátnu ozdobu do vášho vianočného interiéru.

Postup

Ako základňa bude slúžiť menší keramický kvetináč. V niektorých kvetinárstvach ale tiež v obchodoch s kreatívnymi potrebami sa dá kúpiť polystyrénový kužeľ na aranžovanie. Ak ho nezoženieme, vyrobíme si kužeľ z tvrdého papiera a vyplníme ho skrčeným novinovým papierom. Ďalšou potrebnosťou je kus pevného drôtu s priemerom okolo 1 mm. Spodný koniec tohto drôtu ohneme do malej slučky.

Namiešame si dostatočné množstvo modelárskej sadry, vylejeme ju do pripraveného črepníka a do sadry vložíme ešte „za mokra“ pripravený drôt. Malá slučka alebo ohnutie na konci bude slúžiť k tomu, aby nám drôt po zatvrdnutí sadry v kvetináči dobre držal. Drôt musí byť v strede kružnice, ktorá tvorí obvod kvetináča.

Polystyrénový kužeľ obalíme obyčajným baliacim papierom. Môžeme použiť obyčajné lepidlo, alebo si pomôcť tavnou pištoľou, ktorá je v súčasnosti jedným z najlepších pomocníkov modelárov.

Kužeľ dôkladne obalíme papierom . Ako sme už spomínali, ak ho nezoženieme, vyrobíme si kužeľ z tvrdého papiera, ktorý vypcháme skrčenými novinami.

Keď nám sadra v črepníku vyschla, môžeme ho namaľovať bielou farbou. Nie je to podmienka, no v konečnom dôsledku ja biela farbou Vianoc, nie? Teraz nanesieme na drôt, ktorý trčí zo sadry z črepníka väčšie množstvo lepidla a kužeľ cez jeho stred naň napichneme. Necháme stuhnúť.

Teraz si pripravíme dekorácie. Vsádzame hlavne na prírodné, ktoré nájdeme v lese, parku či v okolí domu. Sú to hlavne šišky z borovice a iných ihličnanov, žalude, zaujímavé konáriky… V obchode si kúpime badián, celú škoricu a veľké množstvo prírodných dekorácií nám ponúkajú kvetinárstva a tiež obchody s kreatívnymi potrebami. Tiež môžeme využiť malé umelé kvety.

Najprv pomocou tavnej pištole nalepíme na kužeľ, obalený papierom najväčšie dekorácie. Väčšie šišky zásadne lepíme tak, že ich vrchnú časť odrežeme ostrým nožom a priliepame len spodnú časť obrátenú dolnou stranou von.

Do medzier medzi dekorácie môžeme vlepiť zelené ihličie z jedličky.

Na kužeľ priliepame menšie kúsky tak, aby boli vyplnené medzery medzi jednotlivými dekoráciami.

Stromček je hotový.

Záverečné práce bude tvoriť dekorovanie črepníka. Môžete sa riadiť vlastnou fantáziou, no farebne aj obsahovo musí zdobenie ladiť so samotným stromčekom.

Takto sme získali veľmi milú dekoráciu do vianočného interiéru nášho bývania.

Foto. pinterest.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama