21.01.2013

Hovorí sa, že vlastnoručne vyrobené dary sa cenia najviac. A prečo to tak je? Lebo ten čo obdaroval, dal azda to najvzácnejšie čo má. Venoval čas. Kým darček totiž vymyslel a pripravil, musel všetko ostatné odložiť bokom a venovať sa prekvapeniu. Zájsť do obchodu a vybrať niečo z regálu zaberie zväčša menej času a dokáže to každá ľudská bytosť. Nehovoriac o on-line nákupoch. Vymyslieť niečo originálne a čo je blízke danej osobe vyčarí však pocit, na ktorý sa zväčša nezabúda. Áno, áno, aj keď človek dostane auto, len ľahko by na to zabudol. Avšak ak vám niekto pripraví piknik v parku, ktorý musíte nájsť podľa indícií vo forme kartičiek poskrývaných po celom meste alebo napíše zbierku básní k spoločným okamihom, ktoré sú pre vás cennejšie ako čokoľvek iné, nie je to azda cennejšie?

„Vracači“

Po Vianociach býva v obchodných centrách ešte stále nátresk. Nie je tomu tak len kvôli zimným výpredajom, ale dlhé rady tvoria aj ľudia, ktorí chcú dary vrátiť, pretože im nespôsobili radosť alebo ich nemajú ako využiť. Buď to obdarujúci vyriešili príliš rýchlo bez veľkej námahy a kúpili niečo, len aby neprišli s prázdnymi rukami, alebo sú ľudia chamtiví a radšej chcú peniaze, ako sušič na ovocie, ktorý využijú len párkrát do roka, pričom to mohol byť vcelku dobre mienený dar s úmyslom zlepšiť životosprávu obdarovanému.

Idea

Vymýšľať však darčeky rok čo rok pre svojich milovaných nie je vôbec jednoduché. Po čase sa akoby minuli nápady. Kde tu len vznikne myšlienka, čo by mohlo vyčariť ten pravý úsmev na tvári polovičky, manžela, brata, mamy, dedka či kamaráta. No ak si človek začne pomaly uvedomovať, že má tento problém, deficit nápadov, začne si všímať detaily oveľa viac. Je to ako súhra pri milovaní. Ste na dovolenke a manželke sa páči . Alebo si v decembri spomeniete na letný hit, ktorý je tak otrasný a píli uši z každej strany, a ktorého melódiu si vždy keď ho hrajú pospevujete a robíte si zo slov textu s partnerom srandu, a kúpite mu ho na Vianoce. A ak ste si taký blízky, nečudujte sa keď si pod stromčekom nájdete rovnaký hudobný album. Nie ste vtedy viac dojatý, ako keď dostanete napríklad drahý parfum?

Iné, ale vlastné

Dych však môže vyraziť aj kus papiera. Či už ide o vlastnoručne vyrobenú poukážku na masírovanie nôh, priepustka na futbal s kamarátmi v hocijaký deň a čas alebo uvarenie večere. Na papieri však môže byť vytlačený napríklad aj poukaz na zoskok padákom či let balónom. Výraz v tvári obdarovaného (a možno aj obdarujúceho) bude určite nezameniteľný. Zážitky sú vždy dobrými darčekmi, spomienky sú totiž veľmi vzácne, jedinečné a len a len naše. Nik nám ich neukradne. Rozkoš a potešenie však možno doslova vyvolať aj tak, keď niekomu darujeme vibrátor . Niekedy je potrebné nahradiť stereotyp a navštíviť sexshop by nemalo byť v dnešnej dobe výstredné a ostýchavé. Ak darček spôsobí šok, treba oceniť partnerovu guráž, ak je totiž hanblivý, že sa vôbec odvážil na takýto dar. Prvý krôčik je predsa vždy najťažší.

Každý dar je spomienkou. Ide však o to, ktoré si pamätáte a na ktoré ste už dávno zabudli. Preto aj vy, keď budete obdarúvať, nechceli by ste vymyslieť niečo, na čo by sa dotyčný pamätal aj o niekoľko desiatok rokov?

M. CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Janka (Neregistrovaný užívateľ) 12.04.2018 16:54
Janka

Každú ženu poteší krásne sexi spodné prádlo www.69shop.sk/eroticka-bielizen-damska

Prihlásenie
 
 
Reklama