25.08.2020

Nikto neuverí, z čoho je vyrobený úžasný kvetináč vi vašej záhrade, kým mu to neprezradíte. A my vám prezradíte, ako si ho vyrobiť zo starého vedra.

Vedrá patrili v minulosti k základnej výbave domácností, zvlášť na dopravu vody. Dnes sa používajú hlavne ako nádoba na vodu pri upratovaní. A keď nám vedro praskne a začne z neho vytekať voda, zvyčajne ho vyhodíme. Nerobte to, poľahky mu vdýchnete nový život.
Zruční domáci majstri vedia, že sú to práve pokazené či znefunkčnené veci, ktoré ich inšpirujú vytvoriť z nich niečo nové. Dokážu tak vytvoriť „recyveci“, ktoré nadchnú aj tých najväčších skeptikov.
Aj z popraskaného či deravého plastového vedra, ktoré samozrejme už nedokáže zvládnuť svoju hlavnú funkciu, môžete vyrobiť očarujúci kôš. Môže sa stať buď iba ozdobou záhrady, alebo dizajnovým kvetináčom. Alebo tým, čo si zmyslíte…

Ako na to?

Najprv musíte spevniť vedro a vyrovnať jeho povrch pre ďalšiu dekoráciu. To sa dá urobiť pomocou zbytočného kusa látky (handry) nasiaknutej cementovou maltou. Vedro obráťte hore nohami, položte naň cementovou zmesou nasiaknutú látku a aby vedro držalo tvar valca, omotajte látku povrázkom, prípadne tenkým drôtom.

Keď tento kus látky uschne, namočte do cementovej zmesi ďalšiu handru, alebo vrecovinu, alebo väčší kus látky a oviňte ňou tento krát už stojace vedro po bokoch. V prípade, že ste na podklad použili hrubú látku, môžete tento krok vynechať a naneste cementovú zmes priamo na vonkajšiu bočnú časť vedra.

Handrou, namočenou v cementovej zmesi obaľte na tesno aj rukoväť vedra. Rukoväť potom ihneď oviňte natesno ľanovým povrázkom. Pomocou štetca naň tiež naneste cementovú zmes. Nechajte všetko zaschnúť.

Pre ďalšiu dekoráciu je pre vás užitočné staré cukrárske zdobítko so zásobníkom z umelej hmoty. Ďalej k nej potrebujete veľkú „dýzu“ na zdobenie. Naplňte zásobník cementovou zmesou (pozor, nesmie byť riedka) a vytláčaním napodobnite prepletanie prútikov na koši.

Teraz môžete pridať na „prútený“ kôš ružu vyrobenú z kusu látky nasýtenej cementom, ako aj listy upravené z hrubej cementovej malty.

Ďalšia dekorácia koša je úplne na vás! Fantázii sa medze nekladú.

Nakoniec môžete kôš nechať tak ako je, alebo ho vyzdobiť akrylovými farbami. Môžete tiež použiť smalt,, laky, acetónové farbivá. Experimentujte s farbami a odtieňmi!

Výsledok stojí za to.

Foto: Youtube | Дачница Бездельница

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama