18.03.2010

Priestor predizby využívajú všetci členovia domácnosti. Zariadenie si preto vyžaduje zohľadniť veľa rozličných funkcií. Nakoľko vo väčšine bytov má predizba malú rozlohu, bežný nábytok je často problematické umiestniť. Preto je tu niekoľko návodov, ako si zhotoviť praktické príslušenstvo práve do preizby.

Vešiak na dáždniky

Vhodným doplnkom je vešiak na dáždniky. Z hrubej preglejky vyrežeme zadnú stenu v tvare, aký vidíme na obrázku A. K vyhladenej a natretej doštičke 1 pripevníme dlhé zvislé vrecko 2 zhotovené z celtoviny, balónoviny alebo inej nepremokavej látky. Výrez 2 musí byť väčší a širší ako doštička 1 vzadu, aby sa do vrecka zmestili tri čiastočne zložené dáždniky. Pred pribitím bočných okrajov vrecka 2 k stene 1 treba na hornej časti 2a všiť ešte jednu záložku 3, do ktorej natiahneme gumu 4. Pri pribíjaní vrecka 2 napíname gumu 4 tak, aby sa vrecko 2 zvlnilo. Dolná časť vrecka je založená z dvoch strán, podobne ako vrecká na múku. Dno vrecka vyplníme kúskom špongie. Doštičku vešiaka 1 treba pripevniť k stene na dvoch miestach, aby sa nenahýbala na boky.

Vešiak

Na obrázku B je znázornený veľmi jednoduchý typ vešiaka. Hrubú dosku 1 natrieme bezfarebným lakom a priskrutkujeme ozdobnými maticami k skrutkám 2 a 3, pevne osadeným do steny. Na dosku priskrutkujeme niekoľko háčikov 4, ktoré zhotovíme z plochého hliníkového pásu. Háčiky sa môžu vo vrchnej časti predĺžiť o časť 5, a tak na ne možno vešať klobúky alebo čiapky.

Polička na telefón

Ak máme problém s umiestnením telefóneho prístroja, môžeme ho postaviť na nami vyrobenú poličku, ktorej nákres je na obrázku C. Polička sa skladá z dvoch doštičiek. Do zvislej doštičky 1 vyrežeme dva pravouhlé otvory 2 a 3. Druhá vodorovná polička 4 je vyrezaná z hrubej preglejky a má výrez zodpovedajúci otvorom 2, 3 v poličke 1a je s nimi navzájom spojená. Vo vrchnej časti 1a prilepíme kúsok modelárskej lepenky (na obrázku v tvare motýľa) a napíšeme na ňu farebne najpotrebnejšie telefónne čísla. Príchytka 5 z drôtu slúži na zavesenie telefónnej šnúry. Poličku môžme kľudne využiť aj na odkladanie nášho mobilného telefónu a príchytku 5 na držanie vodiča pri jeho nabíjaní.

Všetky tri doplnkové výrobky do predizby sú nenáročné na konštrukciu, ale iste majú predpoklad na to, aby sa stali vkusnou súčasťou interiéru nášho domova.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama