22.09.2013
(Platená inzercia)

Väčšinu našich záľub vykonávame preto, aby sme uspokojili vlastné potreby, rozvíjali tvorivosť, naberali kondičku či relaxovali. Pokiaľ sa však stane naše hobby sprostredkovateľom radosti pre druhých, tak má akýsi kúzelnejší podtón.
Niekedy si mylne myslíme, že našich najbližších potešia len tie najluxusnejšie dary. Čím drahšie prekvapenie, tým väčšie vyjadrenie citov. Potom sa zbytočne naháňame za peniazmi a uniká nám podstata. Denne nás zamestnáva otázka, kde zohnať viac peňazí. Troška netradičným východiskom môže byť aj hra Caribbean Stud, ktorá má pravidlá päťkartového pokru a spôsob hry najviac pripomína blackjack. Hra má spád a aj tú najnižšiu stávku môžete znásobiť stokrát. Páči sa Vám takéto adrenalínové riešenie, aby ste mohli venovať drahý darček ako šperk, hodinky alebo dovolenku? Nákup darčeka na poslednú chvíľu si vyžaduje rýchly prísun financií, čo však so sebou nesie isté riziko. No nemohli by ste venovať napríklad kúsok svojho času, pripraviť si darček vopred, alebo sa podieľať priamo na jeho výrobe? Vaši priatelia a rodinní príslušníci určite ocenia, keď si nájdete chvíľku iba pre nich, či venujete časť svojho času vytvoreniu jedinečného prekvapenia. Darčeky od srdca a vlastnej výroby sa predsa cenia najviac. Či už ste viac alebo menej zručný, ponúkame Vám pár námetov.

Darujte abstrakciu

Batikovanie je stará technika abstraktného zdobenia látok, ktorá má pôvod v Ázií. V súčasnosti sa opäť dostáva medzi moderné hobby. Poznáme viacero druhov farbenia, no skúsme dať šancu rýchlemu batikovaniu v mikrovlnke. Výrobný proces Vám nezaberie viac ako 10 minút. Na takýto originálny darček budete potrebovať:

  1. kus bieleho oblečenia
  2. farby na textil
  3. ocot, misku a mikroténové vrecká

Postup:

  1. do misky nalejte vodu a pár polievkových lyžíc octu
  2. látku namočte a posypte jednou z vybraných farieb – červenou (dávajte pozor, aby sa farba dostala do všetkých záhybov)
  3. časť, ktorú chceme zafarbiť na červeno vložíme do mikroténového vrec­ka
  4. postup zopakujeme s druhou vybranou farbou – modrou
  5. zabalený kus látky vložíme do vodného kúpeľa v miske a strčíme do mikrovlnky asi na 8 minút
  6. po vybratí z mikrovlnky látku vypláchame
Inú techniku si zase môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

Kúsok šťastia

Šťastie je dvojča radosti. Pokiaľ ho darujete a viete rozdávať, tak ľudia Vás budú milovať, pretože ste im darovali úsmev. Čo takto zosobniť tradičné prianie napríklad v podobe „stromčeka šťastia“?
Nikdy ste nič podobné nerobili, ale radi by ste sa to naučili? Nech sa páči:
Na výrobu potrebujete rôznofarebné koráliky, kamienky, drôtik, klieštiky, nádobku, prípadne taviacu pištoľ.

Výrobný postup v češtine nájdete aj na www.youtube.com/watch?….

Stavte na ženskú rozmarnosť

Ženy nemajú nikdy dosť topánok, kabeliek či náušníc. Trúfate si vyrobiť univerzálnu papierovú kabelku?

Zaujímavé námety na pletenie z papiera nájdete aj na www.pletenizpapiru.cz.

Šperky pre malé i veľké princezné

Plesy, oslavy, párty, škola, práca – miesta a udalosti, na ktorých je potrebné vyzerať skutočne dobre. Venovaním vlastnoručne vyrobeného šperku nemôžete nič pokaziť.

Dajte šancu „obnosenému“ materiálu

Zvykne sa hovoriť, že všetky nepotrebné veci patria do koša, aby nám zbytočne neblokovali prietok energie. Skúste však popremýšľať, či sa z týchto nepotrebných vecí nedá urobiť niečo užitočné, čo by mohlo tiež potešiť. Pri výrobe nasledujúceho netreba byť ani extra zručný. Sviečky zaručujú romantiku. Skúste preto vyrobiť unikátne svietniky.

Viac nápadov nájdete na artmama.sme.sk/in­spiracie/recy-veci-svietniky-zo-starej-predlzovacky-aj-plechovky.

Hlavne nezabudnúť na originalitu

Pokiaľ si aj netrúfate zhotoviť nič sami, tak by ste mali mať na pamäti, že obdarovaný potrebuje pocit jedinečnosti, ktorý mu zaručí originálny darček. Pocit, že je vyrobený len pre neho, dodá všetkému krajšiu atmosféru a vy sa vryjete hlboko do jeho srdca.
Vhodnou voľbou môže byť aj originálny darček od Cafepoint.sk . Veľký výber sortimentu, rýchly a pohodlný nákup či bezproblémová doprava Vás určite presvedčia.

Môžete tiež zostať verní originálnej klasike, ktorú určite predstavujú aj hodinky Casio, ktoré nájdete TU.

Veríme, že sme Vás inšpirovali a vy ste sa rozhodli venovať Váš drahocenný čas pre radosť Vašich blízkych.

Foto: icasina.sk; cafepoint.sk; hodinarstvo.sk; artmama.sme.sk; dejeem.com/

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama