09.03.2012
(Platená inzercia)

Ak chcete potešiť osobu blízku vášmu srdcu, mala by sa ceniť už len tá idea, vôľa a nápad. Je však za tým veru väčšie očakávanie, no potom i väčšie zapálenie, ocenenie a zapôsobenie. Cliché fráza, že najlepší darček je ten vyrobený vlastnými rukami, je vskutku veľmi pravdivá. V dnešnej uponáhľanej dobe sa zdá, že práve čas, ktorý človek venuje výrobe či vymysleniu darčeku, je ten najcennejší. Zájsť do obchodu a niečo „pekné“ vybrať dokáže aj opica. A ak je vycvičená pomaly zvládne aj kliknúť na myške od počítača a kúpiť niečo on-line. Ak sa chcete naozaj blysnúť, prekvapiť a potešiť svoju polovičku či inú vzácnu osobnosť vášho života, skúste byť kreatívny a originálny.

Ako vyraziť dych

Musíte si najprv uvedomiť, že práve vy ste ten, čo človeka, ktorého chcete potešiť poznáte veľmi dôkladne. Inak by ste sa mu asi nerozhodli venovať toľko času „len na to“, aby ste videli jeho rozplývanie sa či úsmev od ucha k uchu. A práve to vám dáva do rukáva mnoho es. Ak vôbec netušíte, čo by ste za prekvapenie vymysleli, ale ste odhodlaný prekvapiť, skúste potrápiť svoju myseľ a popremýšľajte čo daná osôbka zbožňuje, obľubuje, „žerie“, miluje, alebo čo ju naopak láka a o čom stále rozpráva. Môže ísť o maličkosti. Veď tie niekedy potešia oveľa viac, ako „tuctové veľké dary“. Samozrejme dych sa dá vyraziť aj nimi, napríklad keď obdaríte človeka výmenou celého nábytku v jeho príbytku (pričom lacný nábytok, alebo napríklad aj plastové okná, vyberiete sami, bez jeho súhlasu a konzultácie), keď navštívite sexshop a vyberiete či už veľkú alebo malú „hračku“, šokovať môžete i keď niekomu zakúpite infražiariče, či niekomu vybavíte založenie firmy alebo mu naordinujete nejaký šport vo forme darčekovej poukážky. Avšak aj tu ide o detaily, ktoré si na človeku všimnete a vyrazíte mu nimi dych.

Návod?

Presný postup na prekvapenie zatiaľ neexistuje. A preto je asi vyčariť úsmev na tvári také vzácne, krásne a naplňujúce. Ak by tento článok prezradil „isté prekvapenia“, už by nimi neboli. Čaro by vyprchalo okamžite, akoby sa nápady a zároveň „návody“ na prekvapká vryli na papier či obrazovku. Náhodou by sa ešte stali populárnymi a potom by už tým dupľom nešlo o tajné potešenia. Veď si to len predstavte, že by ste prichystali vernú kópiu „prekvapenia“, ktoré by ste si prečítali, celý nadšený by ste ho predniesli ako darček, ale potencionálny obdarený by už „prekvapenie“ tiež čítal. Prekvapko ako vyšité, nie?

Poistky

Často ľudia okolo nás hovoria po čom túžia a čo majú radi v jednom kuse. My to však vpustíme jedným uchom dnu a druhým von. Pri tom to máme ako na podnose a keď sa blíži nejaký sviatok, nemuseli by sme si vždy lámať hlavu ako a s čím prekvapiť. Odporúčam preto zapisovať si veci a informácie, ktoré vám takto blízky zdelia. Mobil máte po ruke skoro vždy, preto je dobré poň siahnuť a spraviť si poznámku (ako napr. zbožňuje veľké farebné misky, dokáže z nich jesť všetko; obzerá si fikus benjamin a hovorí ako by mu zapletala koreň a vypestovala tak vysoký strom s mohutnou korunou alebo vždy keď hrá na gitare nadáva kam zapatrošil kapo a ako by sa mu teraz zišlo). Takto sa vám budú idey hromadiť a ľahšie niečo vymyslíte a vždy budete mať poistky čo by daného človeka potešilo, pričom dotyčný bude určite nadšený, že si to pamätáte.

Na čo sa zamerať

Dôležitá je vytrvalosť, trpezlivosť a hlavne čas. Ak chcete, aby bol účinok dokonalý, váš prístup musí byť dotiahnutý do detailov. Plán prešpekulovaný a mali by ste sa doň vložiť od hlavy až po päty. Potom bude darček „nasiaknutý“ vami, a to sa vždy ráta.
Ak si hovoríte, že nie ste žiaden majster a na ručné práce máte obe ruky ľavé, vedzte, že váš kúsok nejde na výstavu, a každý hrboľ či odchýlka od predstavy v hlave robí váš výtvor jedinečným, originálnejším a o to cennejším. Avšak zlepená guča kade-čoho nemusí byť vždy stretnutá s pochopením.

Pre inšpiráciu môžete využiť spomienky. Tie vždy potešia, keď sa človek uchýli k premietaniu krásnych chvíľ vo vlastnej hlave. Nič vám nebráni ich zakomponovať do darčeku vo forme fotiek. Môžete tak vytvoriť rôzne obrazy, fotomontáže, koláže, „stromy“, potlače (na tričká, vankúše, poháre, či čo vám len na um zíde), puzzle, a pod.
Jedlom sa človek zavďačí vždy :-). Radosť vedia rozprúdiť napríklad maškrty (ktoré môžu byť pre niekoho i vo forme údených klobás). Vytvoriť z nich môžete nie len plné koše, kytice či naaranžované stavby či sochy, ale môžete sa s nimi zahrať aj na skrývačku. Šlo by o takú „pokladovku“ – poskrývali by ste nejaké predmety alebo listy či kartičky s navigáciou a pokynmi do rôznych či už kútov v dome alebo byte, meste alebo parku; a na základe nich by človek hľadal cieľ svojej cestičky. Zabavili by ste sa určite aj vy. Vymyslieť však skrýše. sled stanovíšť a ich popis v kartičkách, aby ich dotyčný našiel musia byť presné, s dôvtipom a najlepšie doplnené vlastnými poznámkami, ktoré môžu napríklad dané miesta skrýš charakterizovať a budú vám pripomínať spoločné chvíle. V cieli môžete byť napríklad vy alebo nejaký darček.
Spoločne strávené chvíle sú na nezaplatenie. Preto napríklad naplánovaný príjemný piknik určite poteší a prekvapí. Okrem nakúpených dobrôt môžete pripraviť nejaké koláčiky či jednohubky. Určite potešia tiež obľúbené lahôdky alebo pochúťky, ktoré ste spolu už jedli a máte k nim spomienky alebo spoločné príhody.

Lístky do divadla, kina, galérie či múzea na obľúbenú, dlhoočakávanú alebo deniérovú hru sú tiež vzácnosťou.
Vlastná výroba nemusí byť vždy pekelne zložitá. Niekedy stačí rozmýšľať jednoducho a výsledok bude lepší ako by ste dlho špekulovali a zložito kombinovali všeličo možné. Napríklad také hrnčeky, misky či taniere sa vždy zídu. Zapojte trochu fantázie, kúpte fixku na porcelán či keramiku a pusťte sa do zdobenia, vymýšľania básničiek, sloganov, rozprávok… Takto sa dá vylepšiť naozaj mnoho predmetov – fixky existujú napríklad i na textil či gumu. Ak sa odhodláte na vymýšľanie príbehov, rozprávok, poviedok či básničiek – nemusia byť na tričkách, uterákoch alebo pohároch. Vlastnoručne vyrobená knižka napríklad o spoločnej cestičke životom sa predsa nedá kúpiť. A môžete ju časom i dopĺňať.
Ak chcete zaútočiť na slabú stránku, ale pomôcť vyriešiť problém, môžete napríklad vyrobiť krabičku kam si bude vami obdarená osôbka odkladať starosti. Môže byť aj na špagátiku, aby si ju mohla ťahať za sebou a bude sa tak môcť stále usmievať, pretože svoje problémy bude ťahať za sebou…
Hudba hýbe svetom. Preto mix piesní, ktoré sa vám viažu k istým etapám života, dojme hádam každého. Rovnako ako ušitá taška či medvedík alebo vyrobený odznak obľúbenej skupiny.
Fantázie sa medze nekladú a preto skúste skĺbiť neskĺbiteľné a vytvoríte niečo jedinečné až budete sami prekvapení.

M. CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama