15.05.2014

Úsporný nápad

Ženy či mužov, bez rozdielu veku a postavenia, trápi niekoľko spoločných otázok. Medzi tie praktické patrí aj riešenie problému s úložným priestorom. Doma, v záhrade, na chalupe, v domácej dielničke, detskej izbe alebo v kúpeľni. Nové veci neustále pribúdajú a starých je nám ľúto zbaviť sa. Odkladáme, presúvame, schovávame, len aby nemuseli poputovať do smetiaka. Takto to však nepôjde večne a vy si uvedomíte, že musíte prísť s rozumným riešením. Originálnu a trefnú radu určite oceníte. Preto Vám teraz ponúkame návod, ako zo starej poštovej schránky vyrobiť užitočné skladové regály, ktoré sa dajú využiť takpovediac hocikde. No pripomenieme si aj to, že ani staré lepenkové kartóny nemusia vždy skončiť v odpade. Najväčším plusom je, že takéto riešenie je finančne nenáročné a veľmi účelné. Postačí materiál, ktorý je ľahko dostupný v zberných surovinách, ale možno sa niečo nájde aj medzi tou kopou vo Vašej pivnici.

Čo budete na výrobu „poštových regálov“ potrebovať?

Uhlovú brúsku, ktorá sa dá zohnať aj TU, základnú a vrchnú farbu, respirátor, poličky z akékoľvek materiálu (Vášmu srdcu najbližšie), skrutky, šrobovák.

Jednoduchý a detailný postup

V prípade, ak ste žena, poproste manžela, partnera, syna alebo suseda, aby Vám odrezal vnútorné časti skriniek. Pokiaľ si však na túto činnosť trúfate sama a nevadí Vám karbobrúska vo Vašich rukách, tak klobúk dole, vo svete sa nestratíte. Po vykonaní tejto činnosti Vám zostane len rám dvierok. V takomto schránkovom komplete budete mať štyri uzamykateľné skrinky. Následne natrite celé boxy základnou a vrchnou farbou. V prípade, že ste citlivejší na zápach farieb, použite vhodnú ochranu. Odborníci odporúčajú zadovážiť si kvalitné respirátory. Pokiaľ ich ešte nemáte, hľadajte na tomto odkaze. Do vyrezaných otvorov v dvierkach z vnútornej strany prinitujte plechy, ktoré tvoria čelá skriniek. Môžete využiť odpad z hliníkového perforovaného plechu, ktorý sa používa na úžľabia strešných systémov. Ak nefunkčné zámky vymeníme za nové, potencionálni zlodeji budú mať sťaženú prácu po vniknutí do Vašej dielničky. Takto pripravené skrinky priskrutkujte na stenu. Medzi nimi Vám ostane medzera, ktorú môžete vyplniť poličkami. Tie pomocou skrutiek upevnite po bokoch skriniek. Získate nielen viac mieste pre Vaše veci, ale i pocit z dobre vykonanej práce a využitia inak nepotrebného materiálu.

Ďalšie inšpirácie

Nežnejšie polovičky možno radšej využijú iný nepotrebný materiál ako staré poštové schránky. Vhodná sa v tomto prípade ukazuje lepenka. Z nej sa dajú vyrobiť rôzne dózy a škatuľky na šperky,nite a gombíky, alebo i na čaje.

Nápady, ktoré určite stoja za povšimnutie nájdete aj na:

houzz.com/pho­tos/storage-boxes a
modrastrecha.cz/blog/l_e­_k_n_i_n/album/chy­tre-napady/.

Práca sama chváli svojho majstra a v tomto prípade sa iste ocení i Vaša originalita. Veríme, že odteraz už problém s úložným priestorom mať nebudete.

Obrázky: rebiop.sk, adet.sk, houzz.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama