26.06.2020

S kreatívnym recyklovaním sme vás na stránkach Hobby portálu zoznámili už viackrát. Dnes v návode na netradičné kvetináče využijeme obnosené detské rifle. Deti rastú ako z vody a nám po nich doma zostáva nepotrebné šatstvo a topánky. Okrem dobročinných úmyslov však môžeme vsadiť na vlastnú zručnosť a vyrobiť z týchto kúskov napríklad veľmi netradičné kvetináče, ktoré svojim dizajnom určite zaujmú. My vám prinášame skvelý foto – návod, ako na to.

Čo budeme potrebovať?

Samozrejme vynosené rifle a k tomu nejaké tenisky či topánky, ktoré naše dieťa už na seba nedá. ďalej hranol s prierezom cca 5×5 centimetrov, ktorý rozpílime na dva rovnaké kusy s výškou, ktorú si určíme podľa výšky riflí. Potom preglejku, modelársku pílu, samorezné skrutky do dreva, Trochu flexibilného murárskeho lepidla, či betónovú zmes a nakoniec vhodný kvetináč s kvetmi.

Postup

Najprv si zmeriame detské rifle a určíme ich výšku od spodného okraja až do výšky mierne nad rozkrokom. S týmto rozmerom odpílime z hranola dva kusy rovnakej výšky.

Na obidvoch koncoch hranolov si predvŕtame tenkým vrtákom malé stredové diery, do ktorých neskôr zaskrutkujeme samorezné skrutky do dreva.

Z preglejky si pomocou modelárskej píly vyrežeme ovál s priemerom rovnakým, alebo máličko menším, ako je obvod pásu riflí.

Na pozdĺžnej osi oválu si predvŕtame dve diery, cez ktoré pripevníme k nemu pripravené hranoly.

Z penoplastovej trubice si odrežeme dva kusy o desať centimetrov kratšie, ako je dĺžka hranolov.

Pomocou lepiacej pásky ich pripevníme k hranolom.

Teraz si rozmiešame hustejšie flexibilné murárske lepidlo, alebo betónovú zmes.

Staré tenisky vystelieme igelitovými vreckami, postavíme do nich konštrukciu z hranolov a zalejeme lepidlom – betónom. Hranoly môžeme k teniskám cez podrážky priskrutkovať.

Počkáme, kým zmes v teniskách úplne nevyschne, obstriháme prečnievajúci igelit a natiahneme na konštrukciu rifle. Betón pomôže k tomu, aby bola táto konštrukcia stabilná. Teraz môžeme do stojana vložiť kvetináč, utiahnuť opasok a dekorácia je hotová.

Foto: rukikryki.ru

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama