15.10.2019

Leto definitívne skončilo a pred rodičmi stojí otázka, čo ponúknuť svojim malým ratolestiam, aby prežili obdobie jesene aktívne. Vyberte sa s nimi do prírody.Máme pre vás množstvo zaujímavých tipov.
Po tom, ako sa deti a mládež vybúrili cez prázdniny a nastal akýsi útlm vo vonkajších činnostiach, môžeme ich pozornosť obrátiť ku krásam jesene. Na jesenných remeslách je podstatné to, že k tomu, aby mohli deti vyrobiť vlastnoručné dekorácie z darov prírody, musia do nej ísť. Až druhá etapa prác prebieha v pracovni.

Obrazy z jesenného lístia

Deti budú prekvapené z obrovského radu možností, akými sa dá „maľovať“ farebným lístím na papier pomocou disperzného lepidla. Neobmedzujte svoju ratolesť vo fantázií a dovoľte dieťaťu samému vybrať tie najkrajšie a najfarebnejšie listy. Vaša mentorská úloha nastane skôr vtedy, keď bude potrebné z listov niečo pekné vyskladať. Najprv to urobte na sucho a potom rub každého listu potrite vrstvou disperzného lepidla a dôkladne pritlačte na papier. Okrem listov môžete použiť aj drobné lesné plody stromov. Po vyschnutí môžete obrázok zarámovať. Vydrží minimálne do jari. Prinášame vám niekoľko nápadov na obrazovú tvorbu.

Dekorácia „jesenný vietor“

Náhradou za obľúbené vence môže byť táto milá dekorácia, ktorá do domácnosti prinesie vône jesene. Použiť sa dajú nielen listy, ale tiež sušené plody (vrátane citrusových), Listy z papiera, huby z látky a podobne. Fantázií sa opäť medze nekladú. Na výrobu dekorácie budeme potrebovať silnejšiu drevenú vetvičku a priadzu na zavesenie dekorácií.

Maľované žalude

Nanesením hustej akrylovej farby, laku na nechty, trblietok alebo farieb, známych pod názvom gvaše získajú žalude novú, dekoratívnu formu. Farby nanášame v hrubej vrstve. Keď vyschnú, môžeme na túto časť naniesť priesvitné lepidlo a posypať ju jemne trblietkami.

Maľované lístie

Opäť povolíme uzdu detskej fantázií a spoločne nájdeme zvieratko, ktorého silueta sa podobá na jesenné listy. Používame gvaše, alebo akrylové farby.

Jesenný lepený veniec

Na kruhovú základňu z tvrdého papiera (kartónu) naliepame farebné listy pomocou disperzného lepidla.

Ďalšie inšpirácie

Gaštany, žalude, konáriky, lístie, šišky, ale aj papier, plastelína, perie a podobne hrajú dôležitú úlohu pri príprave a výrobe dekorácií z jesenných darov prírody.

Foto: mamsila.ru

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama