04.03.2016

Prinášame vám návod na výrobu netradičných nádherných veľkonočných vajec z ríše fantasy. „Dragons Egg“ je pojem známy hlavne milovníkom videohier a tajomných príbehov. V súvislosti s Veľkou nocou o ňom ešte nedávno nebolo počuť. No keďže časť dnešnej mládeže je proti všetkému tradičnému, rozhodli sa kreatívni rodičia kráčať v súvislosti so sviatkami moderným krokom svojich ratolestí a zaujať ich niečím netradičným. Podarilo sa. Dračie veľkonočné vajcia sa nedajú prehliadnuť a dnes patria k „povinným“ veľkonočným dekoráciám mnohých domácností.Pôsobia tajomne, priam mysticky a môžete veriť, že sa na vašom sviatočnom stole stanú stredobodom pozornosti.

Ich zhotovenie je celkom jednoduché a na prácu budeme potrebovať len pár vecí: Tavnú pištoľ s lepiacou tyčinkou, slepačie vajcia (prípadne väčšie – kačacie, husacie, dokonca aj pštrosie), Farbu v spreji (akúkoľvek, odporúča sa čierna, červená, zlatá, tmavozelená, medená) a trochu akrylových farieb na tieňovanie /zosvetľovanie (čierna, tmavohnedá a zlatá či strieborná).

Postup krok za krokom

1. Pripravte si vajíčka. Vyfúknite z nich obsah cez malé dierky. Výhodou je, že škrupinu nemusíte odfarbovať na bielo, no mala by byť odmastená. Ak chcete dekorovať väčšie vajcia, musíte sa pripraviť na to, že na ten správny dračí dizajn spotrebujete viac tavného lepidla a aj žilkový vzor musí byť zložitejší.

2. Jemne opláchnite škrupinu mydlovou vodou a nechajte ju vysušiť, potom nastoknite vajíčko cez dierku, ktorou ste vyfúkli jeho obsah na špáradlo či drevenú špajdľu. Spoj môžete poistiť kvapkou lepidla z tavnej pištole. Pomocou špáradla budete môcť počas celej práce otáčať vajíčko tak, ako bude potrebné. Dobrým pomocníkom je tiež stojan z kocky polystyrénu, do ktorého špáradlo s vajíčkom zabodnete aby ste mali obidve ruky voľné.

3. Začnite nanášať horúce lepidlo na vajíčko. Ak ste sa rozhodli nanášať pravidelné tvary, mali by ste mať na vajíčku pripravený jemný náčrt ceruzou. V skutočnosti však ide o to, že žilky, ktoré urobíme na vajíčku by nemali byť pravidelné, práve naopak. Kľúčom k úspechu je hlavne vaša predstavivosť.

4. Farbenie sprejom. Keď je horúce lepidlo vychladnuté, nastriekajte na vajíčko farebný základ. Mal by byť tmavý, no nie príliš, aby ste potom mohli urobiť pomocou čiernej či tmavohnedej tieňovanie.

5. Tieňovanie. Po dokonalom vysušení farebného základu pristúpime k tieňovaniu. Čiernu akrylovú farbu nanášajte na povrch vajca štetcom nie príliš hustú a potom prejdite po hladkých častiach špongiou či papierovým obrúskom tak, aby v okolí žiliek vznikli tiene. Vajíčko opäť nechajte dokonale vyschnúť.

6. Kreatívne zosvetlenie povrchu. Tento krok môžete vynechať, no aby bol celkový efekt dračieho vajíčka dokonalý, urobte to – naneste na niektoré žilky svetlý akryl (zlatý, strieborný) a opäť nechajte vyschnúť.

7. Konečné úpravy. Keď je dračie vajce vysušené, odstrihnite špáradlo, prípadne zatrite miesto, v ktorom bolo pripevnené trochou tmavého akrylu. Zostáva vyrobiť stojan na vajíčko. Ten si zhotovíte z tvrdého kartónu, polepeného farebným kartónom (šablóny si môžete stiahnuť TU ) . alebo použie akýkoľvek typizovaný stojan či skúste vajíčka “posadiť“ medzi drobné skalky a podobne.

Pre inšpiráciu si pozrite nasledujúce fotografie.

Hobby portál vám praje príjemnú Veľkú noc.

Foto: instructables.com, Jennifer Osborne

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama