21.08.2020

Prinášame vám návod na domácu výrobu efektných trblietavých príveskov či šperkov z číreho skla, ktoré sami premeníte na dúhové drahokamy.

Hovorí sa, že všetko sa dá kúpiť. No napriek tomu existujú stále ľudia, ktorí majú veľmi blízky vzťah k ručným prácam a oveľa radšej si vyrobia sami pre seba, alebo ako darček pre blízkeho, nejakú drobnosť v štýle „hand made“, ktorá je originálna a navyše kreatívna.

S niekoľkými jednoduchými krokmi a spotrebným materiálom môžete vyrobiť očarujúce sklenené drahokamy s efektom prasklín.

Materiály

Základom sú sklenené kamienky s plochou zadnou stranou z číreho skla, ktoré sa používajú ako dekorácia a okrem predajní s hobby materiálmi ich môžete kúpiť aj v niektorých kvetinárstvach a záhradníctvach. Sú v rôznych veľkostiach, čo je pre naše tvorenie veľkou výhodou.

Ďalej budete potrebovať:

  • farebné laky na nechty
  • papier na pečenie
  • misku na ľadovú vodu
  • šnúrka na náhrdelník (voliteľné)

Prípadne ďalšie voliteľné potreby, ako napríklad rýchloschnúce lepidlo, prsteňový krúžok so sedlom pre veľký kameň (bez kameňa).

Postup

Krok 1: Položte sklenené kamene na papier a plech na pečenie a vložte do rúry zohriatej na 220°C stupňov na dobu 20 minút.

05.jpg

Krok 2. Niekoľko minút pred dopečením „drahokamov“ nalejte do misky trochu studenej vody a ľadu.

Krok 3. Akonáhle sú kamene upečené, vložte ich do ľadovej vody – okamžite popraskajú. U­POZORNENIE: Noste ochranné okuliare, v zriedkavých prípadoch po vložení do vody sklo exploduje. Je veľmi nepravdepodobné, že by sa to stalo, ale vždy je dobré byť opatrný. 

Krok 4. Na plochú stranu prasknutých kameňov natrite lak na nechty.  Z opačnej strany budú vyzerať veľmi čarovne a dúhovo.

Krok 5. Ak chcete vytvoriť šperky, prilepte hotový prasknutý sklenený drahokam na prsteň alebo navlečte na náhrdelník,

Ak nechcete používať sklenené drahokamy na šperky, môžete ich použiť na iné remeselné projekty. Zmeňte ich na magnety alebo ich použite ako ozdoby a dekorácie na drevených debnách a plátnách. Vyrobíte s nimi tiež krásnu výplň do vázy.

Foto: colormadehappy.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama