29.04.2015

Vlastnosťou tejto poličky je to, že ju zrakom nezaregistrujete a tak vytvára dojem, že vaše knihy pri stene magicky levitujú. Vyrobte si ju sami a ohúrte vašich známych.
Navodiť zdanlivý stav vznášajúcich sa predmetov vo vzduchu je síce skôr úloha pre iluzionistov, prečo sa však nestať na chvíľu kúzelníkom? Zvlášť, ak na našu poličku nebude padať prach?

Čo budeme potrebovať?

Ostrý nôž (na koberce)
Držiak na stenu v tvare L (s príslušnými skrutkami a hmoždinkami do steny)
Ceruzku
Pravítko či meter
Lepidlo
Samorezné skrutky
Skrutkovač
Knihy

Ako na to?

Ak ste sa po úvodných vetách tohto článku potešili, že ide o poličku, na ktorú nebude sadať prach (čo je aj pravda), bežným upratovacím prácam v domácnosti sa napriek tomu nevyhnete – prach bude totiž sadať priamo na knihy. Ak však chcete naozaj zaujať týmto netradičným spôsobom uloženia kníh na stene, poďte sa s nami zahrať na domácich majstrov.
V prvom rade musíme mať dostatočne veľkú knihu, ktorá bude slúžiť ak základ našej poličky a ktorá bude na čítanie nepoužiteľná. Vyberieme teda takú, ktorú už nebudeme potrebovať, ale zároveň bude mať zaujímavý obal. Ak takú nenájdeme, navštívime najbližší antikvariát.

Knihu otvoríme na poslednej strane a vymeriame pomocou metra jej presný stred. O túto stredovú os priložíme držiak v tvare L tak, aby osou prechádzali dierky na skrutky. Obkreslíme držiak jemne ceruzkou.

Podľa hrúbky držiaka vyrežeme do knihy cez strany nožom na koberce obdĺžnikovú dieru tak, aby do nej držiak zapadol.

Knihu zatvoríme a vyskúšame vsunúť do diery držiak, či bude v nej správne „utopený“.

Na vrchnej strane obalu knihy musíme vyrezať malý obdĺžnik, aby do neho držiak pohodlne zapadol a kniha po priskrutkovaní k stene držala vodorovnú polohu.

Držiak upevníme samoreznými skrutkami priamo o stránky knihy, ktoré pevne pritlačíme k sebe.

Kvôli celkovej tvrdosti a pevnosti knihy – základne takto môžeme priskrutkovať aj rohové časti knihy (skrutky musia mať zápustnú hlavičku).

Časť knihy, kde je vsunutý držiak natrieme lepidlom.

Knihu zatvoríme, zaťažíme a necháme lepidlo cez noc schnúť.

Na druhý deň pripevníme vonkajšiu časť držiaka k stene.

A teraz už môžeme na „poličku“ naukladať ďalšie knihy. Zdanlivo tak vytvoríme dojem levitácie.

Foto: whatpresent.co.uk, sense-life.com , videojug.com,

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Ivan Nôta 11.07.2016 09:52
Ivan Nôta
Zuzu napísal:

Ak som správne pochopila, mám znehodnotiť knihu, aby som ju mohla vystaviť? Neexistuje nejaký iný spôsob pri ktorom nepoškodím knihu?

Existuje - polička sa dá kúpiť v obchode už s knihou, vyrobenou ako "fake".

Zuzu (Neregistrovaný užívateľ) 10.07.2016 15:49
Zuzu

Ak som správne pochopila, mám znehodnotiť knihu, aby som ju mohla vystaviť? Neexistuje nejaký iný spôsob pri ktorom nepoškodím knihu?

Milan Švidroň 30.04.2015 07:55
Milan Švidroň

Nieco podobne predavaju na internete za drahy peniaz. V skutocnosti vsak ide len o ohnuty kus plechu a 4 skrutky do steny. Takto je to efektnejsie.Dik za tip.

Prihlásenie
 
 
Reklama