16.03.2021

Každý sa ich bude chcieť dotknúť. Sú tak krásne, že málokto uverí , že ich výroba vôbec nie je zložitá. Ukážeme vám, ako na to.

Ornamentálny, priam barokový štýl zvyšuje ich exkluzivitu, zatiaľ čo vintage štýl a zlatá patina ich robia luxusnými.
Pre projekt budete potrebovať plastový alebo akýkoľvek iný podklad, silikónové formy, akrylové farby a lepiacu pištoľ. To všetko sa dá ľahko kúpiť v obchodoch s umením alebo online.
Najdôležitejšia je silikónová forma. Okrem obchodov s hobby pomôckami ich mávajú aj v predajniach potrieb pre cukrárov. Zvyčajne bývajú vzory ornamentov v nich malé, aby sa tak dala pohodlne odlievať čokoládová výzdoba. V prípade väčších ornamentov si viete pomôcť hoci aj nožničkami.

Postup s fotografiami

Silikónovú formu nemusíte vymasťovať ani nijak zvláštne upravovať. Po zahriatí lepiacej pištole vyplňte dôkladne ornamenty tavnou zmesou.

Po úplnom stuhnutí vyberte dekor z formy.

Opäť lepiacou pištoľou prilepte ornamenty na vajcia. Nemusia byť slepačie, lepiť sa dá tiež na umelé či sadrové. Pretože je dekor pružný, dokonale kopíruje tvar vajíčka.

Povrch vajíčka pokryte akrylovou farbou. Farbite podľa vlastného vkusu, môžete si vziať výraznejšie alebo matné farbivá. Budete však potrebovať aspoň pár farieb, aby neboli kraslice jednotvárne.

Pomocou špongie naneste na vystúpené ornamentálne časti malé množstvo zlatej akrylovej farby.

Luxusná veľkonočná dekorácia je hotová!

Foto: Mark Montano

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama