12.06.2010

Chcete si ozdobiť svoje vankúše či sedačky niečím jednoduchým, ale zároveň originálnym? Krok za krokom vám ukážeme, ako si ich možno spestriť vlastnoručne spraveným vlneným brmbolcom.

Čo potrebujeme:

  • – nožnice
  • – výkres
  • – kružidlo
  • – vlnu podľa vlastného výberu
  • – ihlu

Postup:

1. Na výkres si kružidlom vedľa seba narysujeme dva rovnaké väčšie kruhy. Do každého z nich narysujeme po jednom menšom kruhu vychádzajúceho z rovnakého stredového bodu, ako majú väčšie kruhy. Po obrysoch vystrihneme väčšie kruhy a z výkresov a potom vystrihneme aj ich stredové otvory.

2. Ak je klbko vlny väčšie než vnútorný otvor v kruhoch, namotáme si menšie, ktoré sa cezeň zmestí. Oba vystrihnuté kruhy priložíme k sebe a nahusto obmotáme vlnou cez stredový otvor. Môžeme použiť aj ihlu, nie je to však nevyhnutné.

3. Namotanú vlnu prestrihneme po okrajoch, pričom medzi papierové kruhy vložíme dlhší kus vlny, ktorý v strede klbka silno zatiahneme a zauzlíme. Výsledné klbko rozstrapatíme a nerovnosti zastrihneme nožnicami. A brmbolec je hotový.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama