19.07.2018

Dnes vám ukážeme foto – postup na výrobu takmer helloweenskej dekorácie, ktorá zaujme každého návštevníka vašej záhrady.
Zubaté skaly vyzerajú akoby zo sveta hororu, ich úlohou však nie je šokovať, skôr pobaviť.

Na ich výrobu potrebujeme len pá bežných veci a jednu dôležitú formu, ktorá slúži na výrobu ľadu v tvare zubných protéz. Na ich kúpu som využil jeden známy čínsky internetový „free shipping“ obchod, kde mi formu našlo po zadaní výrazu „teeth ice cube“ a po objednaní mi o tri týždne prišla domov v balíku. Známy mi však prezradil, že kúpiť sa dá aj na Slovensku – cez internet na tomto mieste. Vtedy je dodacia doba oveľa rýchlejšia.

Ďalšie materiály vyplývajú z nasledujúceho foto – postupu:

V menšej nádobke si pripravíme jemnú betónovú zmes. Ja som použil klasické flexibilné lepidlo s cementovým základom , určené na stavebné materiály. Neurobil som ho príliš husté, aby mi spoľahlivo vyplnilo formy zubov zo silikónu. Formou som počas plnenia jemne zatriasol, aby sa vyplnili všetky škáry a aby bolo v zmesi čo najmenej vzduchových bublín.

Zmes tuhla jeden deň, potom som jednotlivé časti z formy vybral.

Teraz si musíme namiešať akrylové farby tak, aby vystihli odtieň ľudských ďasien. Ten získame miešaním červenej a bielej farby.

Zuby samozrejme natrieme bielou.

Po vyschnutí farieb priložíme k sebe vrchnú aj spodnú časť zubov a zadné styčné časti zlepíme tavnou pištoľou.

Navyše celú zadnú časť prelepíme vysokotlakovou lepiacou páskou tak, ako to vidno na obrázku.

V ďalšom kroku vytvoríme „zipsové pery“. Zo starého zipsu s kovovými zubami vystrihneme zodpovedajúcu časť.

Túto nalepíme opäť tavnou pištoľou v niekoľkých miestach k zubom. Z alobalu si urobíme guľu, ktorá bude slúžiť ako základ tela skaly. Môžeme formovať rôzne tvary.

Teraz si pripravíme opäť betónovú zmes. Tento krát môže byť hrubšia. Ja som do flexibilného murárskeho lepidla pridal trochu jemného piesku. Betónová zmes musí byť hustá, aby sa neroztekala a aby sa z nej dalo modelovať.

Okolo alobalu nanesieme betónovú zmes tak, aby zasahovala do tkaniny zipsu v hornej aj dolnej časti.

Tvar zmesi prispôsobíme kameňu – zuby musia zostať čisté. Časť na tkanine zipsu zahladíme napríklad drievkom z nanuku. Malé kazy na betóne môžeme zatiaľ poľahky odstrániť vodou a kefkou. Nakoniec necháme „kameň“ vysušiť.

V poslednom kroku nafarbíme po vyschnutí kameň vrátane zipsu sivou farbou a jej odtieňmi.

Hotovo. Našu dekoráciu teraz môžeme uložiť na vybrané miesto našej záhrady.

Neuškodí jej ani voda, takže možností máme hneď niekoľko.

Foto: rukikryki.ru

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama