28.01.2019

Určite mi dáte za pravdu, že s výberom či prípravou darčeka pre silnejšiu polovicu ľudstva majú problémy nielen ženy, ale aj deti. A práve tento návod je skvelým tipom na darček nielen ku Dňu otcov, ktorý zvládnu vyrobiť aj malé deti.

O výučbu manuálnych zručností našich detí sa musíme predovšetkým starať my a to tak, že v nich vzbudíme záujem o kreatívnu činnosť, ktorá bude mať pekný výsledok. Oblečený hrnček je nielen milým darčekom, ale aj zaujímavým spôsobom posilňovania umeleckého vnímania sveta u najmenších. Dieťa sa pri ňom naučí vytvárať módne návrhy, strihy, dokonca zvládne aj jednoduché šitie a prišívanie gombíkov. Poďme na to.

Materiály, alebo čo budeme potrebovať:

  1. Silnejšiu a hrubšiu látku pre základňu (odporúča sa plsť)
  2. Farebné látky
  3. Ozdobné gombíky
  4. Hrubšie nite
  5. Ceruzku, nožnice, ihlu
  6. Hrnček
  7. Krajčírsky meter

Návrh

Byť módnym návrhárom nie je až také zložité, hlavne ak chcete obliecť hrnček. Na obrázku vám prinášame základnú šablónu pre „oblek“, ktorú si môžete upraviť podľa seba a vytvoriť pre otecka model, ktorý sa k nemu bude hodiť v závislosti od jeho vkusu a záujmov. Oblek sa tak môže zmeniť na vestu pre rybára, poľovnícky odev, vojenskú uniformu a podobne. Rozmery voľte podľa výšky a obvodu hrnčeka, nezabudnite však na medzeru pre uško.

Ako na to?

Zoberieme do ruky hrnček a zapíšeme si jeho miery. Štandardne sa výška hrnčeka na čaj pohybuje okolo 9 cm a jeho obvod si zmeriame pomocou krajčírskeho metra. Výška obleku by mala byť o niekoľko mm nižšia ( cca 1 cm), ako výška hrnčeka, aby sa z neho pochopiteľne mohlo dať bez problémov napiť. Vystrihneme si teda základňu z plsti – Ak má hrnček výšku 9 cm a obvod 25 cm, budú tieto rozmery 8×24 cm.
Z farebných látok si potom vystrihneme oblek. Môžeme využiť naplno svoju fantáziu, Dôležité však je rešpektovanie poradie prišívania dielov k plstenej základni. Môžeme použiť veľmi jemnú niť, aby naše stehy boli „neviditeľné“ alebo naopak – hrubú a kontrastnú niť aby sa zo stehov stali ozdobné prvky.
Najprv sa našívajú vrecká, kravata, smokingová vreckovka a iné doplnky, pre ktoré sme sa rozhodli, potom našijeme telo obleku k plstenej základni a nakoniec pridáme gombíky.

Nakoniec vyriešime zapínanie obleku cez ucho hrnčeka. Ideálne je ak namiesto ušiek na zapínanie všijeme tenké krajčírske gumičky, ktoré sa dajú zakúpiť v galantérií a ktoré nám zabezpečia, že oblek bude vždy na hrnčeku napnutý a nebude skĺzavať po skle či porceláne.

Náš hrnček s odnímateľným oblekom je hotový. A vôbec to nebolo veľmi zložité, že?

Foto: diy.ru

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama