28.10.2020

Aj vy máte problémy so zahmlievaním šošoviek okuliarov pri nosení rúška? Ušite si podľa nášho návodu špeciálne, ktoré tomuto zabráni.

Hľadanie lieku proti koronavírusovej infekcii je bohužiaľ stále neúspešné Ak musíte dlho nosiť tvárovú masku, pravdepodobne vás veľmi obmedzuje fakt, že sa pri tom okuliare veľmi zahmlievajú. To je mimoriadne nepohodlné! Na vyriešenie problému sa odporúča umyť sklá špeciálnym roztokom, ale najjednoduchšie je zaobstarať si masku špeciálneho strihu.  Môžete si ju ale vyrobiť aj doma. Ide to ľahko. Rúško sa pohodlne nosí, perfektne chráni a vôbec nezahmlieva okuliare!

Ako na to?

Na jej zhotovenie budete potrebovať dva štvorce látky. Pre veľkosť S = 18×18 cm, pre M = 20×20 cm, pre L = 22×22 cm.

Štvorec štyrikrát preložte tak, ako sa napríklad skladajú vreckovky a urobte značku v strede jednej strany. Pomocou pravítka spojte značku s opačným rohom a pozdĺž výslednej čiary odstrihnite látku. Opakujte s druhým štvorcom.

Rozložte látku. Budete mať dva šesťuholníky.

Ďalšie značky umiestnite vo vzdialenosti 1,5 cm nad a pod rohy stredových strán. Na tieto značky položte konce gumičiek a prešite.  Gumičky budú mať tiež rozdielne rozmery pre každú skupinu rúšok. Pre veľkosť S = 19 cm, M = 20 cm, L = 21 cm budete potrebovať dva kusy gumy.

Teraz zložte šesťuholníky tvárou v tvár a zošite po obvode, nechajte priestor nezošitý na prevrátenie na ruby.

Rúško obráťte zvnútra von, prežehlite a ešte raz po obvode v tesnej blízkosti okraja prešite.

Zložte horný a dolný roh šesťuholníka smerom k sebe a vytvorte niečo ako obálku. Fixujte naparovaním žehličkou.

Označte stredy bočných strán rúška. Umiestnite pravítko rovnobežne so zloženou stranou a vyznačte čiary tak, ako je to znázornené na fotografii. Prešite to, čo ste nakreslili.

Maska je pripravená! Látkový trojuholník umiestnený na nose zabráni tomu, aby na okuliare dýchala vlhkosť. Zároveň spodný trojuholník skvelo obopne bradovú časť hlavy.

Foto: Mia

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama